1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Цікаві факти з історії прикрас

157
Без регіону (не видаляти!)

Цікаві факти з історії прикрас

Ювелірні вироби — це базова деталь стильного образу. Різноманіття доступних варіацій дозволяє підбирати аксесуари в різних стилях. Якщо в сучасному світі золоті сережки — це гарна прикраса, то кілька століть тому цей елемент мав особливе значення. Захопливі факти про прикраси розкажуть більше про історію різних ювелірних виробів.

Чоловіки у пріоритеті

Ще до появи одягу люди прагнули себе прикрасити. Вони використовували для цієї мети натуральні фарби, а також аксесуари зі шкіри, кісток та іклів тварин. Їх створенням займалися жінки, а ось носили — переважно чоловіки. Такі вироби вважалися захисними оберегами, які принесуть успіх на полюванні чи битві.

Золотий ланцюжок — замість гаманця

Прабатьком кольє можна вважати оригінальну скіфську прикрасу: дріт, на якому зафіксовані пластини із золота та срібла різних розмірів. Але на шиї його носили не заради краси. Це була заміна гаманця, що дозволяла вберегти дорогі метали від злодіїв, а головне — завжди тримати їх на собі, аби використовувати для оплати, якщо виникне потреба.

Сережки у вухах: раб чи цар?

У кожної країни — унікальна історія та звичаї. Так, у Стародавньому Римі раби часто носили у вухах сережки, що було своєрідною міткою. Водночас у Стародавньому Єгипті та Азії такий аксесуар могли носити лише правителі, а також представники знаті.

Прикраса — талісман

Вважалося, що будь-який ювелірний виріб має особливі магічні властивості. Вони залежать від того, яке дорогоцінне каміння було використано для виготовлення прикраси. Тому кулони та браслети носили для захисту від злих духів та заступництва богів, здатних подарувати удачу та процвітання.

Безіменний палець — символ кохання

Питання про те, чому обручки носять саме на безіменному пальці, виникає у багатьох молодят. Достеменно невідомо, звідки бере початок ця традиція, але є дві основні версії:

  1. У Китаї існує повір'я, що кожен палець відповідає певному члену сім'ї. Великий — батьки, вказівний — брати та сестри, діти — мізинець. А ось безіменний — це подружжя, тому і обручку надягають саме на нього.
  2. Довгий час вважалося, що саме крізь безіменний палець правої руки проходить найважливіша серцева артерія, що й зробило його символом любові та довголіття у шлюбі. Хоч ця теорія не підтвердилася, традиція носити обручки на безіменному пальці так і залишилася.

Колір золота залежить від домішок

Існують три найвідоміші різновиди цього дорогоцінного металу. Вони різняться за кольором та характеристиками, що обумовлено наявністю таких домішок:

  • біле золото — паладій чи нікель;
  • рожеве або жовте — мідь та срібло.

Головна відмінність між металом рожевих та жовтих відтінків — співвідношення основних домішок. У рожевому переважає мідь, у жовтому — срібло. Тому помилково вважати, що можна стати власником прикрас із чистого золота. Всі ювелірні вироби містять певний відсоток домішок, про що свідчить проба, нанесена на внутрішню поверхню ювелірного виробу.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber