1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Не так сталося, як гадалося: підсумовуємо роботу легального ринку азартних розваг у 2022 році

67
Без регіону (не видаляти!)

Не так сталося, як гадалося: підсумовуємо роботу легального ринку азартних розваг у 2022 році

Взагалі, підбивати підсумки минулого року з точки зору діяльності будь-якого бізнесу — справа не дуже вдячна. Бо навіть представники тих сегментів, які продемонстрували зростання, тобто добилися успіху (наприклад, виробники сувенірної продукції з національною символікою чи продавці повербанків, генераторів, сонячних електростанцій), насправді з чистим серцем проміняли би його на здійснення одного-єдиного бажання — переможного закінчення війни та повернення усіх окупованих територій. Не дивно, що 2022-ий рік запам’ятався не тільки ворожими атаками та завиванням сирен, військовими злочинами орків та героїзмом наших бійців, але й просто неймовірним масштабом благодійної допомоги армії та постраждалим від агресії людям. Донати ЗСУ та волонтерство стали справжніми ознаками воєнного часу. Бізнес не стояв осторонь та проявив чітку та послідовну проукраїнську позицію. Не виключенням стали і легальні оператори індустрії азартних розваг. 

Як гральний бізнес працював на перемогу

Практично всі учасники ринку, рейтинг популярності яких можна переглянути тут: ua1.com.ua, внесли свій внесок в зміцнення обороноздатності країни та допомагали жертвам ракетних ударів, пораненим бійцям, сім’ям загиблих. Загалом на благодійність було витрачено понад 0,5 млрд гривень. Експерти навіть жартували, що раніше нові гравці обирали онлайн казино за щедрі бонуси та подарунки: наприклад, за можливість отримати фріспіни за реєстрацію з виводом. А тепер головний аргумент — державницька позиція та розмір наданої ЗСУ та населенню допомоги. Свідомість шанувальників азартних ігор зросла неймовірно! Власне, як і патріотичні настрої та бажання прискорити перемогу операторів ринку.  

Коли кожна копійка до бюджету, а тим паче понад мільярд гривень, під час війни на вагу золота 

Однак варто відзначити, що без допомоги держави та своєчасно прийнятих рішень про зменшення податкового тягаря багато бізнесів були би змушені просто припинити існування. Індустрії азартних розваг це також стосується, особливо наземних закладів. Адже деякі досі не поновили роботу, бо потрапили на окуповану територію чи в зону активних бойових дій. Або були зруйновані під час ракетних ударів. 

Та й у онлайн операторів справи після початку війни йшли, м’яко кажучи, не дуже. Ігровий трафік знизився майже до нульової позначки, що одразу відобразилося на прибутках ігрових платформ.

Тому, якщо брати до уваги податкові надходження за 2022 рік, то тут, звісно, гральний бізнес не виправдав очікувань. Але чи коректно звинувачувати учасників ринку у цьому, адже певний час багато з них ставили питання про тимчасовий вихід з українського ринку? Зрештою, ситуацію вдалося врятувати, а план поступлень до бюджету у вигляді оплат за ліцензії було виконано на 95%. Державна скарбниця отримала 1,16 млрд грн. Погодьтеся, це зовсім непогано для працюючого в умовах війни бізнесу. 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber