1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Вплив ракетних ударів по інфраструктурних об’єктах на продажі в інтернеті

76
Без регіону (не видаляти!)

Вплив ракетних ударів по інфраструктурних об’єктах на продажі в інтернеті

У жовтні-грудні 2022 року енергетична інфраструктура України понад 10 разів опинялася під потужними обстрілами, які розбалансували систему, спричинили тривалі аварійні вимкнення електрики, проблеми з доступом до інтернету. Щоденна кількагодинна відсутність електропостачання та інтернет-зв’язку призвела до скорочення кількості онлайн-замовлень, а відповідно, й падіння виторгу.

Проаналізувавши динаміку запитів на промокоди, співробітники інформаційного сервісу Promocodius визначили, яких втрат зазнали онлайн-продавці наприкінці 2022 року.  

Для аналізу були вибрані дні масштабних атак: у жовтні — 10, 17, 22, 31; у листопаді — 15 і 23; у грудні — 6, 16, 29. Покупки/продаж відслідковували у п’ятьох найпопулярніших категоріях: “Електроніка та побутова техніка”, “Зоотовари”, “Одяг та взуття”, “Косметика та засоби гігієни”, “Продукти”.

Деталі у статті нижче.

Скорочення трафіку та доходів

Найбільших втрат онлайн-торгівля зазнала під час та після першої масованої атаки на енергооб’єкти 10 жовтня. Дохід у порівнянні з попереднім понеділком скоротився майже на 61%, трафік — на 26%. Упродовж наступних трьох днів обсяги продаж відновилися. Та після введення планових вимкнень електрики (з 15.10.2022) і доходи, і трафік знову суттєво просіли. Утім, як одностайно зазначають маркетологи найбільших українських маркетплейсів, на падіння попиту впливають не лише обстріли та відсутність електропостачання, а й загальний настрій споживачів. Так, наслідком наступних ракетних атак у жовтні, хоча вони були не менш потужними, стало падіння доходів на 25%, 17%, 27%, трафік скоротився на 12%. У категорії “Дитячий одяг” обсяги покупок не зменшувалися.

Листопадові та грудневі обстріли енергосистеми призвели до менших втрат, ніж жовтневі. Втрати бізнесу склали в середньому 21%. Хоча атаки 23 листопада суттєво вдарили по бізнесу — показники у середу та четвер упали на 44%. Але у п’ятницю — швидко пішли вгору.

На обсяги продажів впливає також відсутність зв’язку з клієнтами. Буває, що кур’єр не може додзвонитися до отримувача і вручити замовлення, доводиться приїжджати ще раз.

Зміни в попиті на товари

Через масовані обстріли та їх наслідки для людей змінилася група пріоритетних покупок. Найбільш популярними стали товари, які дають можливість зігрітися та освітити оселю, підзарядити смартфони та комп’ютери, приготувати чай, каву та щось поїсти. У топ найбільш затребуваних покупок також увійшли:

  • інвертори, 
  • термобілизна, 
  • термопосуд, 
  • діодні лампи
  • безперебійники. 

Так, упродовж жовтня попит на повербанки зріс у шість разів, на генератори — у вісім. А кемпінгових ліхтарів, туристичних плит та газових балонів для них за два місяці було куплено в десять раз більше, ніж за попередні пів року.

Практично у кожному чекові є хоча б один товар, який допомагає почуватися енергонезалежним.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber