1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Євген Резвушкін: Через ворожі атаки Україні довелося створити стратегію захисту об’єктів енергетичної інфраструктури

85
Без регіону (не видаляти!)

Євген Резвушкін: Через ворожі атаки Україні довелося створити стратегію захисту об’єктів енергетичної інфраструктури

Ворог проводить систематичну кампанію по знищенню об’єктів енергетичної інфраструктури України. Нашій країні довелося розробити окрему стратегію захисту енергетичної сфери, щоб зменшити наслідки пошкоджень.

Про це заявив Євген Резвушкін, одеський активіст та лідер громадської організації «Автомайдан Одеса».

За даними видання Financial Times, Україна створила стратегію захисту об'єктів енергетичної інфраструктури через регулярні ворожі атаки.

«Починаючи із середини осені, агресор постійно атакує об’єкти енергетичної інфраструктури. Це призводить до аварійних та планових відключень світла, адже в системі не вистачає енергії для всіх користувачів. Як наслідок, в деяких регіонах українці вимушені сидіти ввечері при свічках, а підприємці – працювати на електрогенераторах. Також відключення електроенергії впливає на промисловість, працівники якої вимушені підлаштовуватися під графіки «Укренерго». В такій ситуації ми відчуваємо підтримку від країн-партнерів, які постачають до нас обладнання, або ж допомагають фінансово відновити енергетичну систему. Але все одно потрібний системний підхід для того, щоб забезпечити стабільну роботу системи в умовах воєнного стану. Особливо зимою під час морозів, коли значно збільшується споживання електроенергії через використання обігрівачів», - зазначає одеський активіст.

За його словами, розроблений план має зменшити масштаби пошкодження об’єктів енергетичної системи.

«Зокрема ворог знищує трансформатори, що розташовані на ключових вузлах системи розподілу електроенергії, а не на самих електростанціях. Експерти вважають, що мета ворога в тому, щоб розбити мережу на ізольовані острови, запобігти передачі між регіонами енергії. У випадку ураження кількох цілей одразу такі дії призводять до того, що ремонтні бригади не встигають ремонтувати або встановлювати нове обладнання. Тому перший крок – це захист 50 важливих об'єктів за допомогою поставлених від країн-партнерів систем протиповітряної оборони, як, наприклад ракети класу «земля-повітря» Nasams. Для збиття безпілотників достатньо організувати патрулі, які можуть з вогнепальної зброї збити цілі на низькій висоті. Але це теж потрібно зробити для захисту системи від безпілотників», - продовжує Євген Резвушкін.

Євген Резвушкін: Україна розробила стратегію захисту об’єктів енергетичної інфраструктури

Ще один напрямок стратегії – проведення навчання по реагуванню на надзвичайні ситуації.

«Наступний напрямок стратегії – проведення навчань та оперативне реагування на атаки. Для цього на рівні Уряду проводяться щоденні онлайн-зустрічі. Їх мета – зменшити вразливість системи. По-перше, у разі тривоги налаштовують протиповітряної оборони, по-друге, коли летять ракети, то тимчасово відключають систему у регіоні, що дозволяє зменшити масштаби пошкоджень. Також в стратегії значну увагу приділено оперативному ремонту енергетичної системи. Для цього проводяться спеціальні навчання, адже рахунок після ураження трансформатора йде на хвилини. Є також проблема із застарілим обладнанням. Переважна більшість мережі в Україні використовує старе обладнання ще радянських часів. Воно розраховане на більш високу напругу, що робить його несумісним із західними зразками. Тому це питання також потрібно вирішувати комплексно – або закуповувати старе обладнання, або поступово перелаштовувати обладнання на європейську систему. Останній шлях логічніший, але й дорожчий», - пояснює Євген Резвушкін.

На думку голови громадської організації «Автомайдан Одеса» кількість нападів на енергетичні об’єкти за останній час значно зменшилася.

«Водночас захист нашої енергетичної системи за останні місяці вже значно посилився. Восени окупанти завдавали удари раз в тиждень. Наразі – раз на два-три тижні. Остання масова ракетна атака на енергетичні об’єкти відбулася 31 грудня. У ворога все менше снарядів та дронів-камікадзе для нападу на інфраструктурні об’єкти, а також системи ППО працюють все ефективніше. Бачимо, що у більшості регіонів на новорічні свята в українців вдома є світло. Планові відключення застосовують все рідше і рідше. Це ж стосується систем водопостачання та опалення. План ворога був спрямований на те, щоб залишити українців взимку без тепла, води та у темряві. План агресора провалився. Всі ці дії в комплексі зі стратегією захисту об’єктів енергетичної інфраструктури дозволять нам ще більше наблизити перемогу над ворогом. Україні зможуть повертатися із-за кордону додому, бо тут буде світло. Підприємці – працювати на лише на генераторах», - підсумовує Євген Резвушкін.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber