Розведення медоносних бджіл приваблює багатьох людей, що насамперед стосується чоловіків. І часто можна почути думку, що у такому захопленні немає нічого складного. Насправді так думати - це явна помилка. І справа не тільки в тому, що цьому заняттю доведеться присвячувати багато часу. Знадобляться і певні знання. Обов'язково потрібно потурбуватися і про різний інвентар для бджільництва, який відрізняється своєю різноманітністю. Та важливо знати, з чого необхідно починати.
Вулики для пасіки
Не має значення, наскільки великою виявиться пасіка, необхідно відразу вирішити, де вона розташовуватиметься. В одному випадку вона може знаходитися весь час на місці, а в іншому на період активного медозбору вона переміщується на більш вигідне місце. А це означає, що потрібно одразу правильно визначитися з вуликами. Про них слід знати кілька важливих фактів.
- Найголовніший інвентар для бджільництва - це вулики, які є будиночками для бджіл.
- Потрібно заздалегідь вирішити, купувати вулики у готовому вигляді або виготовляти їх самостійно.
- Вулики бувають декількох видів і треба розібратися, який варіант найбільше підійде.
- Якщо пасіка не буде виїзною, найкращим вибором для пасічника-початківця будуть лежаки.
- Але вулики повинні мати і внутрішнє наповнення, і треба розуміти, яка кількість рамок може бути найоптимальнішою. Такий інвентар бджоляра має відповідати певним вимогам. Щоб і бджолам там було комфортно, і пасічникові було зручно робити ревізію. І дуже добре, якщо вулики будуть правильно розташовані на пасіці та пофарбовані у різні кольори.
Що знадобиться насамперед?
Пасіка є складною системою, яка потребує належного контролю практично цілий рік. І потрібно такий купити інвентар для бджільництва, щоб він спрощував роботу з вуликами. Допомагав швидко проводити їхню ревізію та виконувати відкачування меду. Насамперед знадобляться такі пристосування:
- спеціальний захисний костюм з маскою;
- додаткові елементи для вуликів;
- сіткові льоткові загороджувачі;
- прилітні дошки під льотки;
- годівниці та поїлки для бджіл.
Для вуликів обов'язково потрібні запасні рамки, вощина. Льоткові загороджувачі та інші елементи не завжди йдуть у комплектації з вуликами, їх доводиться купувати окремо.
Але бджіл вирощують для отримання меду та інших бджолиних продуктів. Тому бажано відвідати сайти для пасічників та подивитися, які сьогодні пропонуються медогонки. Там про них має бути подана корисна інформація. Тут багато що залежить від кількості вуликів на пасіці. Якщо виникнуть складнощі з вибором медогонки, необхідно зайти на форум бджолярства і поставити питання, яка модель більше підійде для конкретної ситуації. Щоб прискорити та спростити відкачування меду, бажано придбати стіл для обробки рамок. І не грає ролі, про яку пасіку йдеться. Навіть якщо виявиться кілька вуликів, все одно такий стіл полегшить роботу з рамками при відкачуванні меду.
Інвентар для бджільництва: інструменти
Для роботи на пасіці обов'язково потрібні відповідні інструменти. Вони є окремою категорією інвентарю пасічника. І бажано знайти такий бжолярський магазин, щоб там було все необхідне, та й ціна має бути найбільш прийнятною.
- Димар для обкурювання бджіл та ревізії вуликів.
- Спеціальна стамеска із двома робочими кінцями.
- Скребок-лопатка для видалення сміття та загиблих бджіл з піддону.
- Довга щітка зі щетиною для акуратного обмітання вощини від бджіл.
- Захват для рамок, щоб їх було зручно виймати з вуликів.
Ось тільки всі ці інструменти не надто зручно носити у кишенях. А потім постійно шукати перед черговим оглядом вуликів. Щоб спростити завдання, необхідно відвідати магазин бджільництва та придбати там легкий переносний ящик з ручками або ременем. Він призначається для перенесення рамок. Але у ньому зручно зберігати та носити всі інструменти пасічника.
Якщо необхідно купити інвентар для бджільництва від виробників, це можна зробити в магазині ПаркПлюс. Тут представлено велику кількість необхідного обладнання та інструментів. Є можливість вибору всього, що знадобиться як початківцю, так і досвідченому пасічнику. На весь інвентар пропонуються розумні ціни. Купити його можна і в режимі онлайн, оформивши послугу доставки.
Читайте також:
- Масштабні порушення на мільйони бюджетних коштів: на Закарпатті посадові особи відповідатимуть за махінації з грошима
- Ажіотаж на закарпатських базарах та в магазинах: спішать запастись найнеобхіднішим овочем
- Сім годин аварійних відключень: в яких районах закарпатцям відключать електроенергію?
- Його їли в період голоду: що знайшла закарпатка у "містичній" місцині після дощу? (ФОТОФАКТ)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Більше у розділі
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 16 0 Новини партнерів