Вінілова підлога – порівняно молодий вид оздоблювальних матеріалів, зате з бездоганною репутацією. У характеристиках вінілу поєднуються переваги ламінату, дерева та лінолеуму.
Матеріал здатний витримати тертя, важкі меблі та потоп, тому використовується.
Вінілова підлога – порівняно молодий вид оздоблювальних матеріалів, зате з бездоганною репутацією. У характеристиках вінілу поєднуються переваги ламінату, дерева та лінолеуму. Матеріал здатний витримати тертя, важкі меблі та потоп, тому використовується в оформленні офісів, торговельних приміщень, медустанов та інших закладів.
Вініловий настил: різновиди
Сучасні виробники пропонують великий вибір різновидів вінілових покриттів. Найпоширенішими сьогодні є:
- плитка з шаром клею під папером. Залишається тільки зняти захисний папір і, укочуючи валиком, приклеїти покриття всією площею до основи;
- рулонне полотно. Клеїться повністю, для фіксації використовують спеціальний клей;
- плитка з замками на стрічці з клеєм. На відміну від попереднього виробу фіксується лише за спеціальними виступами з обох боків плитки.
Широкий попит має вінілове покриття з замковим з'єднанням. Укладається аналогічно ламінату, застосовується в місцях, де потрібна висока опірність зносу.
Структура вінілового покриття
Вінілове покриття поділяється на дві групи: кварц-вінілове та пресоване ПВХ-покриття. Кварц-вінілова плитка містить кварцовий пісок (80% складу), вініл та пластифікатори. ПВХ-плитка являє собою напресовані один на інший шари (у найпростішому варіанті їх чотири). Поверх базового вінілового розташовується армувальний (скловолокно), потім декоративний прошарок під прозорою захисною плівкою. Шари вінілового покриття з'єднуються методом гарячого пресування.
Переваги вінілових покриттів
Купити вінілову підлогу вигідно. Серед популярних споживчих якостей покриття зазначають:
- Міцність. Вініл вибирають за його зносостійкість та довговічність. Він пластичний, не боїться навантажень, підборів, ударів та тертя, не тріскається.
- Вологостійкість. Кварц-вінілова плитка невразлива для води, а загроза протікання є мінімальною. Це дозволяє використовувати вінілове покриття у ванній, туалеті, кухні.
- Простий догляд. Обслуговувати таку підлогу нескладно. Достатньо змести сміття, а потім помити його вологою шваброю. Для видалення забруднень застосовують відповідні засоби для миття.
- Швидке укладання. Вініловий настил кладуть навіть поверх старої підлоги – бетонної, дерев'яної, кахельної. Головне, щоб не було значних перепадів висоти та цвяхів, які виступають над поверхнею.
- Довговічність. Правильно зібрана підлога з вінілу служить 10–20 років, термін експлуатації безпосередньо залежить від якості матеріалу, способу укладання та характеристик приміщення.
Крім того, декоративні властивості такої продукції дуже високі. Вінілові підлоги створюють вишуканими та красивими, а за багатством кольорової гами та малюнків їм немає рівних.
Недоліки вінілової підлоги
Попри значний список переваг, вінілове покриття для підлоги не є ідеальним на 100%. Міцне, доступне та красиве, воно все ж таки має певні мінуси. І найбільш очевидний із них – вплив на екологію. Пластифікатори та стабілізатори, присутні в складі, не роблять вінілові підлоги екологічними та 100% натуральними матеріалами. Вініл не гниє, а на його природне руйнування потрібно чимало часу.
Читайте також:
- Дружба під тиском: Лукашенко отримав орден від Путіна на тлі міжнародних звинувачень!
- Битва на межі: російські механізовані сили на Донеччині готуються до вирішальної атаки!
- Реальна містика: на Закарпатті масово губляться туристи та місцеві - відомо чому
- Занедбана стайня перетворилася на величезний злочинний бізнес: на Закарпатті правоохоронці ліквідували підпільний цех (ФОТО/ВІДЕО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 15 0 Новини партнерів