1. Новини Закарпаття

Різновиди, принципи вибору та ефективність медичних наколінників

Артроз – це захворювання, на яке найчастіше страждають люди похилого віку. Воно супроводжується пошкодженням колінного суглоба, в ході якого виникають дегенеративні процеси. Деякі хрящові тканини руйнуються, що провокує неможливість рухатися. Для лікування хвороби зазвичай призначають спеціальну дієту, яка включає в себе бульйони, зварені з використанням кісток, а також страви, що містять желатин. Проте, щоб відновити рухову активність людини та забезпечити її працездатність, використовують різні підтримуючи вироби, що представлені за посиланням в магазин medx.com.ua. Зокрема мова йде про бандажі та ортрези.

Різновиди бандажів для утримання колінних суглобів

Головне призначення бандажів – це зменшити рухливість кісток суглобів та забезпечити їхню підтримку. Саме тому їх досить часто використовують професійні спортсмени зі здоровими суглобами. Це потрібно, щоб зменшити навантаження та знизити вірогідність серйозних захворювань кісток.

Класифікація наколінників, що застосовують при захворюваннях суглобів:

  • При незначних порушеннях у роботі суглобів, призначають еластичні моделі, які створені з використанням синтетичних ниток. Вони розтягуються та щільно обтискають суглоб, не дозволяючи кісткам вільно рухатися. Зазвичай саме еластичні наколінники використовують спортсмени.
  • Також є спеціальні моделі, які створені для фіксації колінної чашечки. Такі вироби по центру, в області коліна, мають округлий отвір та спеціальне ущільнене кільце. Невеликий тиск, а також щільний матеріал, дозволяють фіксувати чашечку, да перешкоджають її руху.
  • Людям, з суттєвими порушеннями опорно-рухового апарату, призначають спеціальні полімерні конструкції на шарнірах, які повністю імітують рух коліна під час ходьби.

Як обрати наколінник при артрозі та артриті?

Такий виріб варто обирати, орієнтуючись на стан здоров'я. Тому найчастіше наколінники, бандажі та ортрези призначають саме лікарі. Існують навіть майстерні, які виготовляють конструкції під певні вимоги, на замовлення.

Зазвичай після оперативного втручання на колінних суглобах, призначають еластичні наколінники. Головне завдання – це зменшити набряк, а також покращити відтік лімфи. Це пов’язано з тим, що після оперативних втручань досить часто виникають місця, де концентрується лімфа, утворюються набряки. Вони можуть суттєво сповільнити одужання та реабілітацію.

Людям, в яких є серйозні порушення кровообігу, зазвичай не призначають еластичних виробів. Для кращої фіксації призначають вироби, які утримуються за допомогою липких стрічок або ремінців. Вони дозволяють сильно зафіксувати суглоб та зменшують больові відчуття під час активного руху.