1. Новини Закарпаття

Що таке проба Реберга?

Наразі існує величезна кількість досліджень, що дозволяють визначити особливості функціонування нирок. Найпростішим є загальний аналіз сечі. Зазвичай для цього достатньо зібрати вранішню порцію та віднести її до лабораторії. Проте в ході проведення загального аналізу, визначається невелика кількість компонентів, що здатні вказати не на всі захворювання.

Що визначає та як розшифровується проба Реберга?

Деякі захворювання нирок, зокрема хронічні хвороби, проявляються не одразу, та можуть не фіксуватися під час досліджень загального аналізу сечі. Параметри, які визначаються в ході цього дослідження, можуть залишатися в нормі та не показувати наявність хвороби, яка протікає безсимптомно. В таких випадках знадобиться проба реберга, що фіксує не концентрацію окремих компонентів, а швидкість реакцій у нирках.

Інформативність проби Реберга:

  • Одним зі специфічних досліджень, вважають пробу Реберга, що дозволяє встановити швидкість клубочкової реакції. Аналіз вказує, скільки крові здатні відфільтрувати нирки за одиницю часу. Зазвичай встановлюють об'єм відфільтрованої крові за одну хвилину.
  • Будь-які хімічні реакції, що відбуваються всередині організму, пов'язані між собою. Амінокислоти зазвичай виробляються з використанням білкових сполук, які відфільтровуються за допомогою нирок.
  • При порушенні хімічних реакцій, у крові підвищується концентрація креатиніну. Це говорить про те, що нирки працюють погано, та неповністю виконують свої функції.
  • На початкових етапах захворювання нирок, під час дослідження загального аналізу сечі, концентрація білкових сполук може бути в нормі. Зафіксувати порушення зможе лише проба Реберга.

Особливості забору біологічної речовини для проби Реберга

Щоб провести дослідження в лабораторії https://www.csdlab.ua/, потрібно зібрати добову порцію сечі. Для цього зазвичай звечора миють величезну скляну банку, яку обдають окропом. Потрібно, щоб ємність була чистою та знежиреною. Зранку потрібно вимити статеві органи та злити першу порцію сечі в унітаз. Після цього здійснюється забір сечі кожного разу, коли потрібно сходити в туалет по-маленькому. Збір закінчується наступного ранку. Утворюється середня рідина, яка дозволяє отримати надійні результати.

Відхилення під час дослідження, можуть вказувати на порушення функції нирок. Люди, які хворіють на цукровий діабет, а також мають хвороби щитоподібної залози, повинні попередити про це свого терапевта. Впливають на швидкість фільтрування крові у нирках деякі гормональні препарати. Зокрема це комбіновані оральні контрацептиви та ліки, які доводиться вживати жінкам під час менопаузи. Аналіз дозволяє запідозрити не лише хвороби нирок, але й захворювання серцево-судинної системи. Показники можуть змінюватися, через наявність злоякісних новоутворень.