1. Новини Закарпаття

Як зберегти заощадження та придбати долари, євро за вигідним курсом?

Питання збереження коштів - одне з найболючіших для українців. Ще до початку війни значна кількість мешканців України віддавали перевагу купівлі доларів та інших іноземних валют. Проте через наплив біженців у країни Європи, вперше за 20 років курс євро значно нижчий, ніж курс долара.

Які валюти варто купувати в Україні?

Оптимальним варіантом заощадження коштів є придбання євро та доларів у обміннику, за посиланням http://rates.fm/. Спеціалісти прогнозують, що найближчим часом євро буде потихеньку падати, а його вартість знижуватися. Це пов'язано з недостатньою кількістю енергоресурсів, а також дефіцитом нафтопродуктів, та робочих місць. Через дефіцит енергоресурсів, певна кількість підприємств були вимушені припинити свою роботу, або перейти на економний режим. Тому зменшилася кількість працівників, які до цього співпрацювали з компаніями, що відносяться до металургійної, хімічної та легкої промисловості. Наплив біженців також спровокував кризу на ринку праці Європи, через надмірну кількість бажаючих отримати вакансію, яка не потребує високої кваліфікації.

Тим часом у США протягом декількох місяців, ще до початку війни, багато уваги приділялося укріпленню долара. Після 2020 року спостерігалося падіння економіки не лише в США, але й в інших країнах, зокрема у Китаї. Саме це спровокувало розробку величезної кількості мір, які допомогли вижити американській економіці під час кризи. Тепер ці закони та методи почали працювати, що спричинило зростання курсу долара та його укріплення.

Де придбати долари за вигідним курсом?

Через війну Національний банк України був вимушений заморозити курс, не відпускаючи його у вільне плавання. У долара фіксована ціна у банках, проте це зовсім не так в обмінниках. Тут курс змінюється по декілька разів на день, реагуючи на тенденції світу та України.

Як зберігати заощадження:

  • Влітку у деяких обмінниках спостерігався дефіцит доларів, що було спровоковано поганою роботою промисловості та відсутністю закупівель зі сторони Європи, країн Америки.
  • Проте зараз, через покращення логістики та відновлення роботи деяких портів, кількість валюти в обігу дещо збільшилася, що не могло не позначитися на курсі.
  • Як і раніше оптимальним варіантом збереження коштів є їх складання в іноземній валюті, золоті та дорогоцінних металах. Найбільш популярним варіантом отримання пасивного прибутку є купівля криптовалюти.

Фінансові експерти рекомендують рівномірно розподіляти кошти, вкладаючи їх в іноземну валюту та крипту. Якщо є можливість, можна придбати золотовалютні запаси. Зберігати гроші можна як у готівці, так і на банківських рахунках. Оптимальним варіантом є оренда комірки у захищених місцях.