1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Вишивка вишиванки: практичні поради

87
Без регіону (не видаляти!)

Вишивка вишиванки: практичні поради

Створена власноруч вишиванка особливо цінна для душі та серця. В неї вкладена любов до рідної землі та до свого краю. До створення сорочки потрібно підготуватись: вибрати тканину та DMC нитки для вишивання, підібрати фасон та зробити розкрій виробу, визначитись із візерунком. Її особливість полягатиме в унікальності, адже такої більше ні в кого не буде.

Вишиванка своїми руками

Є декілька варіантів створення вишиванки. Можна придбати заготовку та працювати безпосередньо з нею. Якщо ви хочете більшої унікальності, тоді варто обрати тканину та звернутись до майстрині з пошиття. Третій варіант — ви самостійно із обраного матеріалу робите розкрій майбутньої вишиванки та її пошив. Який би спосіб ви не обрали, важливо визначитись з матеріалом для виробу. Це може бути льон чи бавовна, домоткане полотно для вишиванки чи конопляне.

Як вишити вишиванку

Коли викрійка вже готова, починається творчий кропіткий процес. Наступні поради допоможуть його систематизувати:

  1. Оберіть компонування візерунка. Для жіночих та чоловічих сорочок компонування відрізняється. Розміщення елементів може бути на грудях, рукавах, а в чоловічих вишиванках — на манжетах, на горловині, по низу сорочки і ін. 
  2. Виберіть орнамент. Це може бути геометричний або рослинний.
  3. Виберіть техніку виконання. Вишивають гладдю, хрестиком, тамбурним швом, плетінкою, мережкою.
  4. Підберіть матеріали та інструменти. Нитки потрібних кольорів, голки, п’яльця, нитковтягувач, ножиці.
  5. Запасіться терпінням та гарним настроєм. Це обов’язково, бо у свою вишиванку ви вкладаєте душу та ваші думки.

Як вишити сорочку хрестиком

Існує понад 100 технік вишивання, але про хрестик чути від майстринь найчастіше. Вам потрібна схема, за якою крок за кроком буде створюватись візерунок. Реально оцініть свої можливості, якщо на тканині, яку ви обрали важко вишивати, тоді для чіткості виконання використовуйте канву. А далі потрібно обрати різновид хрестика. Це буде простий, напівхрест, прямий, болгарський чи подовжений. Робіть декілька стібків для закріплення нитки та починайте створення орнаменту.

У вишиванні хрестиком важливими є акуратність та старанність. Техніка не є складною, але має свої особливості. Створення вишиванки — кропіткий процес, але творчий та цікавий. Його тривалість залежить від складності та обсягу роботи.

Вишивайте, відроджуйте нашу культуру, мистецтво та багатство!

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber