1. Новини Закарпаття

Типи тканин та вимоги до одягу для немовлят

Немовлята найбільш вразлива категорія населення, яка потребує особливої уваги та догляду. Разом з доглядом та любов'ю дитині потрібен теплий, комфортний одяг.

Вимоги до одягу для немовлят

Оптимальним варіантом для немовлят стане одяг з натуральних тканин, який чудово вбирає вологу, але при цьому дозволяє тілу дихати. Найчастіше одяг для немовлят виготовляють з певних категорій тканин.

Різновиди тканин для виготовлення одягу для немовлят:

  • Кулірка
  • Рібана
  • Пеньє
  • Шовк
  • Махра
  • Бавовна

Зазвичай віддають перевагу тканинам, які мають у своєму складі еластичні волокна. Це дозволяє не сковувати рухів малюка та вільно рухатися. Головне завдання, щоб така тканина була гіпоалергенною та не викликала подразнення. Важливе значення має не лише тканина, але й спосіб виготовлення одягу. Малюки дуже чутливі до подразнень та нерідко залишаються мокрими, навіть при використані сучасних підгузків. Головне завдання, щоб тканина не мала жорстких швів, які можуть натирати малюкові під час активних рухів.

Параметри вибору одягу для немовлят

Обираючи одяг для дитини, віддають перевагу принципу багатошаровості. Саме тому краще одягти декілька тоненьких комбінезонів і один товстий. Проте перегрівання для дитини шкідливе, так само як і холод. Якщо на вулиці морозно, можна сміливо вдягати на малюка тоненький бодік, а також комбінезон з натуральної вовни. Багато уваги приділяють застібкам. Оптимальним варіантом стануть кнопки, а також невеличкі ґудзики. Допускається наявність блискавок, але зазвичай ними доповнюють лише верхній та теплий одяг. Якщо це тоненькі бодіки для дому, то краще, якщо вони будуть застібатися з використанням кнопок.

Багато жінок, обираючи одяг для малюків, зазвичай віддають перевагу дуже яскравим моделям з аплікаціями та вишивкою. Проте в цих місцях досить часто в якості підкладки використовують синтетичну тканину або флізелін, які можуть викликати подразнення. Якщо одяг доторкається до голого тіла, краще обирати гладенькі моделі без аплікації та вишивок. У літню спеку не варто кутати дитину, можна придбати боді з короткими рукавами, та без штанин, у вигляді трусиків. Це дозволить почуватися дитині комфортно.

Взимку, коли в квартирі досить прохолодно, варто купувати одяг на флісі, з м'якою підкладкою. Краще за все, якщо такий одяг не матиме виразів в області ступні, та повністю закриватиме ніжки малюка. Під час активного руху, дитина може скинути шкарпетки, а у закритому одязі її ніжки будуть знаходитися у теплі. Купуйте одяг для малюків лише від перевірених виробників, які детально вказують склад тканини та використовують сучасні лекала для виготовлення моделей одягу. Пам’ятайте, що головна вимога до дитячого одягу не лише його краса. Одяг повинен бути зручним та комфортним, не сковувати рухів малюка.