1. Новини Закарпаття

Принципи вибору обігрівачів для будинку та квартири

З наближенням зими, значна кількість українців мріють про теплий будинок та комфорт. У деяких регіонах, які межують з прифронтовими населеними пунктами, є величезні проблеми з опаленням, через постійне ведення бойових дій. У такому випадку єдиним можливим варіантом опалення вважається обігрівач термія, який дозволить заощадити кошти.

Найкращі обігрівачі для квартири

Наразі у вільному доступі можна придбати величезну кількість обігрівачів, які суттєво відрізняються принципом роботи, конструкцією та ціною. Найбільш простими вважаються тепловентилятори, які працюють за принципом переміщення теплого повітря, яке нагрівається, проходячи через ТЕН. Проте такий обігрівач дуже сушить повітря та потребує величезної кількості електроенергії.

Огляд найкращих типів обігрівачів для квартири:

  • Найпростішим варіантом, який за якістю значно кращий ніж тепловентилятор, вважають масляний обігрівач. В таких пристроях нагрівальний елемент закритий, знаходиться всередині пристрою, навколо якого циркулює масляниста рідина. Саме вона забирає тепло від нагрівального елемента та передає його на металеві панелі. Завдяки таким системам не відбувається висушування повітря.
  • Конвектори. Такі обігрівачі працюють завдяки фізичним законам, за якими тепло піднімається вверх. Холодне повітря з нижньої частини проходить через нагрівальний елемент, а вверх переміщуються уже розігріті потоки. Такий тип обігрівача економніший за два попередні види.

Як обрати обігрівач для приватного будинку?

Найбільш проблемним місцем, через яке всередину будинку проникають холодні повітряні маси, вважають двері. Така проблема стоїть дуже гостро, особливо якщо між житловими кімнатами та дверима немає коридору або невеликого приміщення, у якому затримується холодне повітря. Саме тому, щоб відсікти проникнення холодних повітряних мас, в області дверей встановлюють теплові завіси. Це пристрій, який зовні дуже нагадує кондиціонер, проте він продукує гаряче повітря, яке направлене зверху вниз, щоб не дати холоду проникати всередину будинку.

Для великих приміщень, які доповнені панорамними вікнами, створенні теплові гармати. Це великі пристрої, які потребують багато електроенергії та виробляють значну кількість теплових потоків, що постійно циркулюють всередині приміщення. Такий тип обігріву досить часто використовується у промислових приміщеннях та виробничих цехах, які відрізняються величезною висотою стелі та суттєвим об'ємом. Зазвичай у виробничих цехах неефективно використовувати конвектори та стандартні опалювальні секції.