1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Критерії вибору безперебійника для комп’ютера

29
Без регіону (не видаляти!)

Невід’ємним елементом сучасного комп’ютера виступає УПС (джерело безперебійного живлення), який забезпечує безперервну роботу підключеної до нього оргтехніки.

Критерії вибору безперебійника для комп’ютера

Додатково пристрій захищає обладнання під час перепадів та збоїв мережі.

Невід’ємним елементом сучасного комп’ютера виступає УПС (джерело безперебійного живлення), який забезпечує безперервну роботу підключеної до нього оргтехніки. Додатково пристрій захищає обладнання під час перепадів та збоїв мережі. На ринку представлений великий вибір UPS, тому перед покупкою варто детально ознайомитися з його характеристиками.

На що звертати увагу

Один із найважливіших параметрів – потужність пристрою. Вона повинна бути на 20–30% більшою, ніж загальна потужність усієї техніки, підключеної до безперебійника. Такий запас необхідний для коректної роботи УПС для ПК, який забезпечує штатне функціонування приладів у разі виникнення збоїв у мережі.

Якщо безперебійник використовується виключно для комп’ютера та оргтехніки, то для визначення необхідної потужності слід орієнтуватися на параметри:

  • блока живлення;
  • сканера;
  • акустичної системи;
  • інших периферійних пристроїв.

Для визначення необхідної місткості УПС рекомендується використовувати наступну формулу: E=(P*T)/(V*K), де:

  • E – місткість;
  • P – загальна потужність комп’ютера та додаткового обладнання;
  • T – час, протягом якого техніка повинна працювати автономно;
  • V – напруга акумулятора;
  • K – коефіцієнт корисної ємності УПС.

Зазначені дані вказуються виробником у технічних характеристиках пристрою. Безперебійник слід обирати з запасом, додавши до отриманої цифри 20–30%.

Також потрібно враховувати тип вихідного сигналу: апроксимована або ідеальна синусоїда. Перший варіант не згладжує затримок і надходження струму відбувається ривками. Тоді як правильна синусоїда передбачає рівномірну подачу напруги. Для комп’ютерів підходять моделі як першого, так і другого типу, однак останні коштують дешевше, що дозволяє зекономити.

Додаткові функції

Великий екран та продумане меню будуть перевагою для будь-якого пристрою, у тому числі безперебійника. За його допомогою користувач зможе легко та просто керувати обладнанням. Корисна опція – наявність спеціалізованого програмного забезпечення, що дозволяє відстежувати стан обладнання. Також можна підібрати безперебійник зі змінним акумулятором в інтернет-магазині allo.ua у Львові. Він коштує дорожче, ніж звичайний УПС. Але більша вартість однозначно виправдана завдяки можливості змінити батарею, яка вийшла з ладу.

Підключення до генератора – ще одна корисна опція. Вона дозволяє за необхідності під’єднати пристрій до зовнішнього обладнання. Ця функція особливо актуальна у разі аварії, коли електроенергія відсутня кілька діб.

Опція «холодний старт» дозволяє вмикати комп’ютер, підключений лише до УПС. Це дуже важливо, якщо оргтехніка використовується для роботи та її збій може призвести до втрати даних.

Під час вибору безперебійника слід враховувати специфіку функціонування техніки. Бюджетні моделі розраховані на 10–15 хвилин та допоможуть коректно завершити усі завдання на комп’ютері. Більш потужні УПС забезпечують до 2 годин автономної роботи обладнання. Вони коштують значно дорожче. Потреба в їх придбанні виникає у людей, робота яких вимагає постійної присутності у мережі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber