1. Новини Закарпаття

Різновиди та переваги використання руберойду для ремонту даху

Величезна кількість майстрів з досвідом віддають перевагу саме руберойду, ремонтуючи покрівлю. Якщо руберойд купити, то отримаєте матеріал, що відрізняється чудовими експлуатаційними характеристиками та допомагає провести гідроізоляційні роботи.

Етапи виробництва руберойду

Проте деякі прогресивні майстри, які відрізняються цікавістю, віддають перевагу гідроізолу, бо вважають його кращим аналогом руберойду. Руберойд на підприємстві Ореол-1 виготовляється вже кілька десятків років, але й досі не втрачає своєї популярності, через простоту виробництва. Він представляє собою картон, який створений для крівлі, але покритий продуктами переробки нафти. Завдяки цьому покриттю вдається отримати матеріал, стійкий по відношенню до вологи. Він не реагує на яскраве сонячне проміння, та не втрачає своїх гідроізоляційних властивостей, навіть під час перепадів температур.

Особливості виготовлення руберойду:

  • На початковому етапі картон з високою щільністю поміщають у суміш, яка виготовлена з нафти. Період дії рідини на картон складає 30-60 секунд. Потрібно, щоб паперова основа добре наситилася сумішшю, проте не розмокла.
  • Після цього на поверхню наносять суміш з тугоплавких нафтових бітумів. Саме цей шар захищає поверхню матеріалу від проникнення вологи.
  • Дорожчі різновиди руберойду покривають сумішшю ефірних смол, а також синтетичного каучуку.

Поки листи картону липкі, на них наноситься спеціальний твердий шар, який виготовлений з граніту або мармуру. Найчастіше використовують дешевший аналог - кварцовий пісок. Після охолодження цих листів, кварцовий пісок прилипає до поверхні та дозволяє захистити матеріал від механічних пошкоджень. Деякі з виробників використовують кольоровий твердий шар, щоб сонячні промені відбивалися від його поверхні.

Класифікація та різновиди руберойду

Наразі можна знайти два варіанти цього матеріалу: покрівельний та підкладочний. Покрівельні матеріали відрізняються міцністю, а також краще підходять для ремонту даху. Найчастіше руберойд використовують у випадку, якщо потрібно заощадити кошти. Крім того, такі покрівельні матеріали стійкі до пошкоджень, та підходять для ремонту даху, з якого через пориви вітру дуже легко зривається твердий матеріал.

Серед переваг варто відзначити простоту встановлення. Руберойд випускається у рулонах шириною 1 м. Таким чином, за невеликий проміжок часу можна перекрити величезну площу даху. Якщо необхідний ремонт, це можна зробити досить швидко, шляхом встановлення латки. Не потрібно повністю демонтувати матеріал, достатньо лише відновити цілісність пошкодженого місця.