1. Новини Закарпаття

Як зберігати дитячі іграшки в повному порядку: 4 корисні кроки

У всіх приміщеннях будинку валяються іграшки вашої дитини? Ви мрієте їх позбутися? Але це зовсім необов'язково. Можна упорядкувати, придбати за посиланням https://shafa.ua/uk/forkids/detskaya-komnata/yashchiki-dlya-igrushek ящики, скрині та коробки для зберігання або придумати інший спосіб тримати їх «під контролем». Ділимося корисними лайфхаками та порадами дизайнерів зі зберігання дитячих іграшок.

Перший крок: позбавтеся старого

Напевно, у малюка купа іграшок з дитинства, якими він вже зовсім не користується, та й забув про них. Що ж, значить, час їх позбуватися. При цьому краще робити це самостійно, без малюка, коли його немає вдома. Якщо ви точно знаєте, які з його іграшок уже забулися, позбавляйтеся їх — він і не згадає.

Тим паче потрібно позбутися всього зламаного, пошкодженого, засмальцьованого, брудного. Це стосується також комплектів з невистачаючими елементами, конструкторів без деталей, пазлів без половини таких. Сумніваєтеся, чи викидати ні? Боїтеся засмутити дитину? Сховайте подалі такі іграшки та подивіться, чи згадає про них малюк.

Другий крок: розділіть іграшки на групи

Іграшки, що залишилися в дитячій кімнаті, варто розділити на групи. Першою буде та, з якою малюк проводить найбільше часу. Це його найулюбленіші іграшки та ігри. 

Друга група — це іграшки, які малюк дістає набагато рідше, але все ж таки час від часу згадує про них, наприклад, в компанії друзів. Ці можна прибрати подалі, але дитині має бути точно відомо, де вони лежать, щоб дістати за потреби. Закриті ємності можна додатково забезпечити картинками або написами, щоб знати, що в них лежить.

Третій крок: подбайте про зручність для дитини

Особливо актуальним є це правило для різних високих стелажів та меблів у стилі «трансформер». Ви повинні переконатися, що дитині зручно поводитися з цими конструкціями і зручно діставати звідти все, що їй необхідно. Не використовуйте дуже високі шафи, а якщо ваша мета зберігати в них щось, що повинно бути недоступне дитині, зробіть верхні полиці закритими.

Дитина найчастіше помічає те, що розташоване прямо на очах. Тому якщо ви сховаєте в далеку скриньку його улюблені іграшки, він незабаром забуде про них. Так що найулюбленіше і найгарніше для малюка залишайте спереду. А також хороша порада від експертів: розкладіть іграшки по типу. Машинки в одному боці, ляльки та чоловічки в іншій. Так і сама дитина привчатиметься до порядку та сортування.

Четвертий крок: перетворіть прибирання на гру

Коли дитяча кімната вже в ідеальному порядку, справа за малим навчитися його підтримувати. Але чи за малим? Адже малюка так складно змусити прибирати після гри все на місця. Тому самі місця для зберігання іграшок мають бути не нудними, а яскравими та барвистими. Розкладіть іграшки разом з дитиною, нехай вона намалює красиву картинку-позначення для кожного ящика або коробки.

Якщо використовуєте стелажі, нехай вони будуть виконані у вигляді будиночка, де знайдеться місце і дитині на лавці. Такі стелажі та будиночки пофарбовані в яскраві кольори, і малюку завжди цікаво бути поруч. Організуйте дитині «таємні місця» для зберігання найулюбленіших іграшок, і вона обов'язково буде їх туди складати і «ховати». І не забувайте, що малюку все ж таки потрібна активність, і деякого безладдя при всіх ваших стараннях не уникнути!