1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як привчити кота до лотка

14
Без регіону (не видаляти!)

Як привчити кота до лотка

Зазвичай до лотка кошенят привчають їх мами ще за період годування волохатих карапузів, тому якщо кошеня виросло з мамою-кішкою, то з лотком у нього проблем не буде. Але навіть якщо котеня знайдено десь в кущах біля будинку, схема з туалетом принципово не відрізняється.

Вам потрібно обов'язково вибрати сам лоток для кошеня, наповнювач для лотка (або без нього), місце для котячого туалету у вашому будинку – всі три фактори дуже важливі.

Редакція пізнавального журналу https://lifehack.co.ua/ поділилася корисними порадами, які допоможуть привчити котика до лотка без зайвих проблем.

Вибір місця лотка кошеня в квартирі та будинку

Вибір місця для котячого лотка у квартирі теж дуже важливий. На жаль, в стандартних умовах складно виділити кошеняті окремий туалетний куточок, в основному всі звикли розміщувати туалет для кошеня або в коридорі квартири, або у ванній. І те, й інше місце для лотка має свої плюси та мінуси.

Якщо поставити туалет для кошеня у ванній чи туалеті. З одного боку, таке розміщення – найгігієнічніше, тому що можна буде оперативно прибрати за котиком або, наприклад, разом посидіти поговорити про життя. Знову ж таки, з часом можна привчити кошеня ходити в туалет в унітаз (є спеціальні пристосування для унітазів, щоб котику було зручно).

Але для такого розміщення є і два великі мінуси:

  1. Людська забудькуватість. Поки не увійде у звичку, ви часто закриватимете двері у ванну/туалет. І коту доведеться вирішувати свої нагальні потреби де прийдеться. І в результаті ви ж звинувачуватимете кошеня в тому, що воно сходило у туалет у неправильному місці.
  2. Запах із туалету. Якщо не зачиняти двері в санвузол, запах буде поширюватися по всій квартирі і це навряд чи додасть затишку в домі.

Якщо поставити туалет у коридорі, то Вам не прийдеться дбати про те, закрили ви коту доступ до лотка чи ні. Якщо кіт розносить на лапах наповнювач із туалету, то можна легко прибрати, підстеливши спеціальний килимок.

З мінусів – запах від відкритого туалету в коридорі може просякнути речі на вішалці, потрібно часто міняти наповнювач. Ну, і самому кошеняті потрібен спокій для його туалетних процедур.

Якщо ви хочете швидко привчити кота до лотка, варто розташувати лоток так, щоб це місце було спокійним і трохи закритим. Так кошеня відчуватиме себе затишно і спокійно, що сприятиме всім його справам. Якщо ви зовсім обмежені в просторі і не хочете неприємного запаху, то можна придбати туалет-будиночок. У такому лотку у кошеня буде відчуття комфорту та закритості від зовнішніх небезпек.

Покрокова інструкція з навчання кошеня до лотка

  1. Коли ви принесли кошеня в будинок, виділіть йому спокійне місце без інших тварин, щоб воно адаптувалося. У цьому ж місці можете спочатку поставити лоток. Коли кошеня заспокоїться і почне самостійно досліджувати всю квартиру, лоток можна поступово перемістити в найкраще для нього місце.
  2. Кішки зазвичай ходять в туалет відразу або невдовзі після їжі. Тому, погодувавши кошеня, краще відразу віднести його в лоток і погребти лапкою тихенько по наповнювачу. Повторювати це кілька разів, поки кошеня не зрозуміє, що це територія для його особистої гігієни і не сходить при вас до туалету.
  3. Якщо ви забирали його від мами-кішки, попросіть відсипати трохи наповнювача з туалету. Прийшовши додому, засипайте сміливо його в котячий лоток. Відчувши знайомий запах, котик буде сміливішим у своїх діях з лотком.
  4. Якщо котик наполегливо сходив повз лоток, зберіть сечу туалетним папером і покладіть папір у лоток. Орієнтир для кошеня – це запах, відчувши запах у лотку, він знатиме, куди саме йому потрібно ходити до туалету. Те місце, де сталася катастрофа, замийте спеціальними засобами. Якщо трагедія повториться в тому ж місці – поставте туди лоток, а потім поступово пересувайте його в потрібне для лотка місце.

Якщо кошеня дике і виросло без дорослої кішки і поруч немає іншої дорослої тварини, то вам доведеться взяти на себе привчання кота до туалету. Сподіваємось, ця стаття допоможе вам зробити все правильно та акуратно і ваш котик буде щасливий у його туалетних справах.

 
 
 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber