1. Новини Закарпаття

Як привчити кота до лотка

Зазвичай до лотка кошенят привчають їх мами ще за період годування волохатих карапузів, тому якщо кошеня виросло з мамою-кішкою, то з лотком у нього проблем не буде. Але навіть якщо котеня знайдено десь в кущах біля будинку, схема з туалетом принципово не відрізняється.

Вам потрібно обов'язково вибрати сам лоток для кошеня, наповнювач для лотка (або без нього), місце для котячого туалету у вашому будинку – всі три фактори дуже важливі.

Редакція пізнавального журналу https://lifehack.co.ua/ поділилася корисними порадами, які допоможуть привчити котика до лотка без зайвих проблем.

Вибір місця лотка кошеня в квартирі та будинку

Вибір місця для котячого лотка у квартирі теж дуже важливий. На жаль, в стандартних умовах складно виділити кошеняті окремий туалетний куточок, в основному всі звикли розміщувати туалет для кошеня або в коридорі квартири, або у ванній. І те, й інше місце для лотка має свої плюси та мінуси.

Якщо поставити туалет для кошеня у ванній чи туалеті. З одного боку, таке розміщення – найгігієнічніше, тому що можна буде оперативно прибрати за котиком або, наприклад, разом посидіти поговорити про життя. Знову ж таки, з часом можна привчити кошеня ходити в туалет в унітаз (є спеціальні пристосування для унітазів, щоб котику було зручно).

Але для такого розміщення є і два великі мінуси:

  1. Людська забудькуватість. Поки не увійде у звичку, ви часто закриватимете двері у ванну/туалет. І коту доведеться вирішувати свої нагальні потреби де прийдеться. І в результаті ви ж звинувачуватимете кошеня в тому, що воно сходило у туалет у неправильному місці.
  2. Запах із туалету. Якщо не зачиняти двері в санвузол, запах буде поширюватися по всій квартирі і це навряд чи додасть затишку в домі.

Якщо поставити туалет у коридорі, то Вам не прийдеться дбати про те, закрили ви коту доступ до лотка чи ні. Якщо кіт розносить на лапах наповнювач із туалету, то можна легко прибрати, підстеливши спеціальний килимок.

З мінусів – запах від відкритого туалету в коридорі може просякнути речі на вішалці, потрібно часто міняти наповнювач. Ну, і самому кошеняті потрібен спокій для його туалетних процедур.

Якщо ви хочете швидко привчити кота до лотка, варто розташувати лоток так, щоб це місце було спокійним і трохи закритим. Так кошеня відчуватиме себе затишно і спокійно, що сприятиме всім його справам. Якщо ви зовсім обмежені в просторі і не хочете неприємного запаху, то можна придбати туалет-будиночок. У такому лотку у кошеня буде відчуття комфорту та закритості від зовнішніх небезпек.

Покрокова інструкція з навчання кошеня до лотка

  1. Коли ви принесли кошеня в будинок, виділіть йому спокійне місце без інших тварин, щоб воно адаптувалося. У цьому ж місці можете спочатку поставити лоток. Коли кошеня заспокоїться і почне самостійно досліджувати всю квартиру, лоток можна поступово перемістити в найкраще для нього місце.
  2. Кішки зазвичай ходять в туалет відразу або невдовзі після їжі. Тому, погодувавши кошеня, краще відразу віднести його в лоток і погребти лапкою тихенько по наповнювачу. Повторювати це кілька разів, поки кошеня не зрозуміє, що це територія для його особистої гігієни і не сходить при вас до туалету.
  3. Якщо ви забирали його від мами-кішки, попросіть відсипати трохи наповнювача з туалету. Прийшовши додому, засипайте сміливо його в котячий лоток. Відчувши знайомий запах, котик буде сміливішим у своїх діях з лотком.
  4. Якщо котик наполегливо сходив повз лоток, зберіть сечу туалетним папером і покладіть папір у лоток. Орієнтир для кошеня – це запах, відчувши запах у лотку, він знатиме, куди саме йому потрібно ходити до туалету. Те місце, де сталася катастрофа, замийте спеціальними засобами. Якщо трагедія повториться в тому ж місці – поставте туди лоток, а потім поступово пересувайте його в потрібне для лотка місце.

Якщо кошеня дике і виросло без дорослої кішки і поруч немає іншої дорослої тварини, то вам доведеться взяти на себе привчання кота до туалету. Сподіваємось, ця стаття допоможе вам зробити все правильно та акуратно і ваш котик буде щасливий у його туалетних справах.