1. Новини Закарпаття

Різновиди, принципи роботи та призначення термопакувальних машин

Більшість харчових продуктів мають невеликий термін придатності. Зокрема це стосується їжі та кулінарної продукції, яка виготовляється у супермаркетах. Щоб подовжити термін придатності, а також зберегти свіжість їжі, використовується термопакувальна машина.

Різновиди та принцип роботи термопакувальних машин

Класифікація термопакувальних машин:

  • У продажу можна знайти обладнання, яке працює завдяки рамкам, та називається рамковим
  • Камерні або тунельні конструкції. В основі роботи лежить використання спеціальної камери, де відбувається процес пакування продукції

Зберегти свіжість продукції вдається завдяки еластичній плівці, яка розтягується та приймає форму їжі. При підвищенні температури, еластичність плівки покращується. Варто використовувати камерні або тунельні термопакувальні машини, через їх високу швидкість роботи.

Продукція поміщається у спеціальний поліетиленовий рукав еластичної плівки, який потім подається у спеціальну камеру, де відбувається нагрівання плівки. Завдяки підвищенню температури, еластичність плівки покращується, саме тому вона набуває форми продукту, повністю повторюючи його контури. Це суттєво подовжує термін служби, а також дозволяє повністю зберегти цілісність, форму продукту. Таким чином, покупцю видно, який продукт він купує і наскільки він свіжий.

Сфера використання термопакувальних машин

Термопакувальне обладнання може бути ручним, автоматичним або напівавтоматичним. Його вартість та вибір залежить від виробничих потужностей. Невеликі магазини, які займаються приготування домашньої їжі, зазвичай купують дешеві ручні варіанти, які дозволяють заощадити. Таким чином, майже всі операції контролює диспетчер, який постійно спостерігає за процесом. Через використання звичайної ручної праці, потужність та швидкість пакування не надто висока. Якщо потрібно упаковувати продукцію з високою швидкістю, то краще використовувати автоматичні пакувальні машини, які відрізняються пристойною продуктивністю праці. Вони дозволяють професійно упаковувати величезну кількість готової їжі або продукції. Зазвичай таку техніку використовують на м'ясокомбінатах та різних фабриках, де готують та упаковують м'ясну продукцію та птицю.

Завдяки використанню термопакувальної машини, вдається довше зберегти свіжість овочів та фруктів, які привозять з закордону. Через відсутність доступу повітря, продукція довше залишається свіжою та не пошкоджується. Завдяки плівці вдається уникнути механічних пошкоджень. Саме тому, ручні прилади купують супермаркети та мережі магазинів з величезними складами, які займаються купівлею партій товарів, а упаковку здійснюють самостійно.