1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Міфи та факти щодо контактних лінз

23
Без регіону (не видаляти!)

Міфи та факти щодо контактних лінз

В порівнянні з окулярами контактні лінзи вважаються відносно новим засобом для корекції зору. Втім це не завадило їм стати надзвичайно популярними серед широкого загалу, адже в порівнянні зі знову ж таки окулярами, контактні лінзи мають чимало вагомих переваг, зокрема:

— необмежене поле зору;

— можливість носіння у будь-які погодні умови;

— необмеженість руху, можливість вести активний спосіб життя;

— природній зір без візуальних спотворень картинки оточуючого;

— лінзи непомітні, вони не змінюють зовнішність й не видають наявність недоліків зору;

— доступний великий асортимент лінз з різними характеристиками, що підходять користувачам з різними потребами.

Не дивлячись на те, що контактні лінзи досить популярні, щодо них досі існує багато хибних міфів і переконань. Здебільшого ці міфи стосуються носіння лінз та догляду за ними — зібрали найпоширеніші з них, аби спростувати їх фактами та достовірною інформацією. 

Міф перший. Носити лінзи погано для зору

Контактні лінзи вважаються абсолютно безпечними, а їх регулярне носіння не впливає на гостроту зору. Але є одна важлива ремарка: це за умови, що ви неухильно дотримуєтеся всіх правил догляду та носіння лінз. Головні з-поміж цих правил:

  • вибирати лінзи можна лише за рецептом від лікаря-офтальмолога;
  • в жодному разі не можна носити лінзи довше їх чітко визначеного режиму носіння та режиму заміни;
  • зберігати лінзи можна лише в стерильному контейнері, наповненому спеціальним розчином;
  • щоразу перед тим як торкатися лінзи треба ретельно вимити та висушувати руки;
  • не можна носити лінзи під час застуд та інфекційних захворювань.

Ще більше й ще детальніше про догляд за засобами контактної корекції зору ви можете дізнатися у лікаря-офтальмолога під час консультації.

Міф другий. Між контактними лінзами та окулярами треба вибрати щось одне

Якраз навпаки. Фахівці вважають, що для очей найкраще почергово носити і окуляри, і контактні лінзи. На тренуваннях, наприклад, зручніше в лінзах, а от вдома, очам можна дати трішки відпочити й одягти окуляри. Також потрібно мати окуляри на випадок, якщо ви захворієте, адже як зазначалося вище — носити контактні лінзи під час застуд та інфекцій не можна.

Міф третій. Контактні лінзи не дають очам «дихати»

Логіка цього міфу така: лінза — це чужорідне тіло в оці, що заважає надходженню кисню до рогівки. Це твердження було дещо актуальне багато років тому, коли лінзи робити з твердих і незручних матеріалів. Сучасні лінзи виготовляються з силікон-гідрогелевих матеріалів, що мають хороші показники киснепроникності та дозволяють поверхні ока вільно «дихати». Але знову ж таки, головне не переношувати їх, бо при переношувані лінз дійсно може виникати недостаток надходження кисню до рогівки.

Міф четвертий. Лінза може загубитися десь всередині ока

Це неможливо навіть з огляду на анатомію ока — лінза аж ніяк не може там загубитися. Максимум, що може трапитися — це лінза трішки зміститься з центра ока. Втім навіть таке трапляється рідко та лише за умови, що вам неправильно підібрали лінзи і вони не підходять під параметри вашого ока. Якщо з вами таке траплялось, радимо звернутися до лікаря-офтальмолога за новим рецептом на лінзи. 

Міф п’ятий. Під час носіння лінз не можна фарбувати очі

Насправді можна, головне одягати контактні лінзи до нанесення макіяжу, щоб на їх поверхню не потрапили частки декоративної косметики. Знімати лінзи треба також до зняття макіяжу, по тій самій причині — аби на них не потрапила косметика. Якщо забрудники лінзу косметикою, вона стане непридатною для носіння.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber