Мережеве обладнання поєднує пристрої, які забезпечують роботу комп'ютерної мережі. Зокрема це може бути маршрутизатор, або якась комутаційна панель. Саме завдяки обладнанню, що можна знайти на сайті https://uplan.com.ua/ ми отримуємо доступ до мережі Інтернет з використанням дротів.
Різновиди мережевого обладнання
Розділити прилади можна на активні та пасивні. Активні прилади містять у собі певні електронні схеми, які живляться з використанням електричного струму або інших джерел живлення. Це можуть бути батарейки або сонячні панелі та акумулятори. Всередині таких приладів відбувається перетворення, а також підсилення сигналів.
Різновиди активного обладнання:
- Мережевий адаптер. Він представляє собою спеціальну плату, яка встановлена всередині комп'ютера або ноутбука, та забезпечує зв'язок з локальною обчислювальною мережею.
- Майже в кожному домі є роутер, який використовується для забезпечення декількох користувачів мережею інтернет.
- Ретранслятор використовують для того, щоб покращити бездротову мережу, а також забезпечити покриття на величезній площі. Це своєрідна альтернатива дротовій мережі, що підсилює сигнал.
- Мережевий трансивер. Прилад використовують для перетворення інтерфейсу даних.
В свою чергу пасивне обладнання не потребує електроенергії від джерел живлення. Головне завдання - це розподіл та зниження рівнів сигналів. До пасивного обладнання можна віднести кабель, дроти, а також вилку чи звичайну розетку.
Найбільш популярною варто вважати бездротову технологію, що дозволяє отримувати інтернет без використання величезної кількості дротів та приладів. Якщо раніше роутери не мали вбудованого бездротового обладнання і працювали завдяки підключеним дротам, то наразі ситуація повністю змінилася. Сучасні роутери перетворилися на маршрутизатори з використанням wi-fi адаптерів.
Способи вкладання дротів під час монтажу кабельної мережі
Дротова мережа потребує використання спеціальних кабелів, що вкладаються за певною технологією.
Кілька варіантів монтажу кабелю:
- Потаємний, його ще називають прихованими. При такому типі монтажу дріт знаходиться в середині стіни та закритий різними видами оздоблювальних матеріалів.
- Відкрита технологія означає, що всі дроти знаходяться на очах у мешканців квартири. Щоб якось покращити зовнішній вигляд, дроти ховають з використанням невеликих пластикових коробів.
У більшості випадків використовується комбінований спосіб монтажу, який поєднує два попередні варіанти. Тобто частина кабелю прихована, а частина знаходиться у коробах, зверху оздоблювальних матеріалів.
Читайте також:
- Водіям доведеться шукати інший шлях: на Закарпатті закриють залізничний переїзд через ремонтні роботи
- На Закарпатті з’явиться міст через Тису: де прокладуть новий шлях у Європу
- Люди купують відразу по 10 кілограмів і змітають все з полиць: «цариця круп» різко підскочить у ціні
- Сніг та сильний мороз вже найближчими днями: в Україну увірветься "ріжучий мінус"
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 43 0 Новини партнерів