1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Турбота про екологію, тренд, необхідність чи непотрібна проблема?

26
Без регіону (не видаляти!)

Турбота про екологію, тренд, необхідність чи непотрібна проблема?

Пластик з'явився 70 років тому і з того часу було вироблено понад 9 млрд тонн відходів. З кожним днем ​​їх дедалі більше на 20 тис. позицій. Оскільки належної переробки, наприклад, в Україні не існує, то пластикове сміття збирається скрізь: на дні морів, рік, берегів, лісів і навіть заповідних зон.

На жаль, як правильно сортувати сміття знає далеко не кожен. Це складно визнати, проте в Україні не існує жодного куточка, який би не засмічений пластиком. Головна проблема полягає в тому, що пластик розкладається протягом 400 років.

Наша держава стала на шлях боротьби з проблемою, агітуючи запустити виробництво поліетиленових пакетів та користуватися виключно ними. Перший крок зроблено, тому виникає надія, що екологічної катастрофи вдасться уникнути.

Чим такий страшний пластик?

Шкода пластика полягає у довговічному процесі його розкладання. Протягом цього часу негативний вплив на:

  • Здоров'я людини.

Тільки при нагріванні виділяється бісфенол А, який при попаданні на шкіру або слизову оболонку веде до подразнень, захворювань на кшталт дерматиту і навіть онкології.

  • Забруднення природи.

Дійсно ефективні біорозкладні пакети розпадаються під дією спеціальних засобів у домашніх умовах або промислових. Іншими словами, вони доступні для компостування. Існує і продукція, яка наразі заборонена. Небезпека полягає в тому, що за досить короткий термін розпадається пластик не на натуральні компоненти, а на мікроскопічний пластик, який осідає скрізь.

Як боротися з проблемою?

Шкода пластику навряд чи можна недооцінити, тому тепер і українці можуть зробити свій внесок у нелегку боротьбу та подальшу відмову від подібної продукції.

Секрет успіху простий:

  • дізнатися, як правильно сортувати сміття та дотримуватися правил. Це дозволить ізолювати синтетичні матеріали та одразу спрямовувати їх на переробку;
  • виробництво вторинної сировини: посуду, різних контейнерів;
  • використання пластикової продукції є максимально довговічним, наскільки це можливо;
  • будівництво та підготовка центрів для компостування, переробки;
  • використовувати лише біологічні пакети та іншу екологічну продукцію;
  • утилізувати пластик тільки у спеціально призначених місцях.

Заборона пластикових пакетів

В Україні на даний момент немає можливості повноцінно переробляти пластик або його коректно утилізувати, а значить на проблему повинні впливати саме українці, враховуючи ситуацію, що склалася. В силу вступив закон, що ставить під заборону використання звичних пластикових пакетів. Держава на законодавчому рівні мотивує використовувати еко пакети з крохмалів, оскільки вони завдають удару по екології, оскільки розкладаються на воду, біомасу, вуглець.

Порушення встановлених правил передбачає серйозний штраф. Щоб саме ваша упаковка відповідала всім нормам і правилам, слід замовляти пакети, що розкладаються, у торгової марки МПАК. Представники завжди нададуть необхідну консультацію, а також допомогу у виборі якісної та брендованої упаковки.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber