1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Характеристики матеріалу ДСП

21
Без регіону (не видаляти!)

Характеристики матеріалу ДСП

ДСП є нашим продуктом, що найбільше продається з точки зору обсягів. Області застосування численні, де товар використовується в меблях, дизайні інтер'єру і, не в останню чергу, в будівельній галузі. Плити високої якості можна вибрати на сайті https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dsp/.

Як випливає з назви, матеріал виготовлений з деревної стружки, отриманої або з лісової сировини, або з перероблених відходів. ДСП не має такої гладкої й тонкої поверхні, як МДФ, тому її завжди покривають додатковим компонентом – ламінатом або шпоном. Професіонали вважають за краще звертатися до інтернет-магазину https://tomek.lviv.ua/.

Особливості матеріалу

Вважається, що деревно-стружкова плита була винайдена у 1940-х роках німцем, на ім'я Макс Хіммельхебер. Це було результатом нестачі фанери під час Другої світової війни, коли брали будь-яку деревину, яку могли дістати, подрібнювали її на тріски та змішували з клеєм на основі фенолу. Масу пресували під високим тиском і формували у плоску плиту.

Експлуатаційні якості:

  • ДСП складається з трьох шарів деревної стружки, де середній шар трохи грубіше.
  • Щільність зазвичай становить від 550 до 700 кг/м3. ДСП не підходить для фрезерування чи фарбування.
  • Оскільки дерев'яні волокна грубіші, неможливо отримати гладку поверхню, як на плиті МДФ.
  • Краї також надто пористі, щоб їх можна було пофарбувати з прийнятним результатом.
  • З іншого боку, ДСП випускаються у різних варіантах, де упор робиться на стандарти вологостійкості та вогнестійкості.

ДСП доступна в асортименті різної товщини, зазвичай, від 8 до 38 мм.

Різні покриття

ДСП майже завжди покривають різними декоративними матеріалами для отримання відповідної поверхні та зовнішнього вигляду:

  • Найбільш поширеним є покриття поверхні декоративним папером, який притискається до місця під тиском. Меламіновий папір складається з кількох тонких шарів. Коли папір притискається до плити під тиском та нагріванням, він міцно приклеюється. Тоді виріб й набувається приємного кольору і декору, а також поверхні, на яку можна нанести малюнок, наприклад, під деревну фактуру. Краї вкриті кромковою смугою з АБС-пластику, яка доступна у відповідному дизайні.
  • Покриття ДСП шпоном (тонким шаром натурального дерева), як і раніше, популярне. Перевага цього полягає в тому, що клієнт отримує автентичніше відчуття дерева на готовому виробі. У цьому процесі використовуються різні види деревини, де стовбур дерева розрізається на тонкі шари, які з'єднуються разом, утворюючи листи. Їх називають шпоном, а потім вони приклеюються до ДСП. При цьому плита обов'язково буде відшліфована, покрита лаком або забарвлена для досягнення бажаного результату.

У великосерійному виробництві корпусних меблів лідирують перелічені методи. Це бюджетний спосіб, що має попит завдяки високій якості продукції.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber