1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Ігристе вино та шампанське - що краще обрати

22
Без регіону (не видаляти!)

Ігристе вино та шампанське - що краще обрати

 

Ми говоримо «шампанське» – маємо на увазі «ігристе», але ігристе – це далеко не завжди шампанське. Отже вино ігристе і шампанське - в чому різниця і що краще обрати? 

Складності ігристості

Ще кілька століть тому пляшки з вином, що забродили, були великою проблемою виноробів. Частина з них просто вибухала, інші виявлялися сповненими кислого напою, що погано пахнув, і лише деякі вдалі екземпляри приховували в собі легке, ароматне вино з дрібними бульбашками, які тяглися від дна келиха.

Кажуть, що насправді правильних рецептів, які б давали ідеальне ігристе вино, було досить багато. Але слава і популярність дісталися найзавзятішому, працьовитому і копіткому експериментатору - ченцю на ім'я Дім Періньйон.

Він витратив на створення свого ігристого майже п'ятдесят років, і саме його напій завоював серця не лише французьких гурманів, а й поціновувачів у всьому світі.

Напій отримав назву за місцем народження – провінції Шампань, і до кінця XIX століття шампанським називали всі ігристі незалежно від місця їх походження. Зрештою, ця несправедливість змусила французів законодавчо затвердити суворе визначення цього терміну, і навіть під час підписання Версальського світу 1919 року вони внесли до нього умову обмеження права використання цього слова.

Отже, шампанське – це ігристе вино, яке було виготовлене в провінції Шампань лише з семи встановлених сортів винограду (шардоне, піно нуар, піно мене, піно гри, піно блан, птимельє та арбан) за допомогою методу вторинного бродіння у пляшці.

Всі інші шипучі напої мають право називатися просто ігристими.

Якщо говорити про методи виробництва, то ігристе вино та шампанське – це різниця в технологіях. 

Класичний метод шампанізації

Виноград для створення ігристого вина збирають вручну трохи недозрілим, оскільки це допомагає знизити кількість цукру. Сік швидко віджимають і залишають бродити у спеціально підготовлених бочках. На наступному етапі з вином, що вийшло, змішують вина інших сортів і навіть років, розливають по пляшках і додають дріжджі і цукор. Пляшки відправляють у льох для вторинної ферментації. Їх зберігають у горизонтальному положенні і регулярно перевертають, щоб утворився дріжджовий осад. Потім пляшку перевертають вниз шийкою, видаляють осад, доливають трохи вина і закупорюють остаточно. У продаж таке вино надходить не раніше ніж після 18 місяців витримки.

Метод Шарма

Основна відмінність у цьому способі виробництва ігристого полягає в тому, що вторинна ферментація проходить не в пляшках, а в спеціальних герметичних резервуарах. Потім вино під тиском фільтрують та розливають по пляшках. Цей метод не вимагає такого тривалого терміну визрівання і дозволяє експериментувати, щоб отримати, наприклад, червоне ігристе. 

В інтернет-магазині hlibvino.com.ua ви можете придбати якісне шампанське, або ігристе вино прямо із завода виробника. 

 

 
 
 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber