1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Що потрібно знати гітаристам

27
Без регіону (не видаляти!)

Що потрібно знати гітаристам

Для гітариста важливо мати під руками не лише саму гітару, але й усе те, що допомагає їй функціонувати. Насамперед йдеться про струни. Коли хоча б одна з них обривається, це паралізує всіляку творчу активність. Професійні музиканти знають, з якою періодичністю треба міняти струни, тому завжди мають запас. Розповімо про ці та інші нюанси новачкам.

Важливий етап технічного обслуговування вашого інструмента

На хороші струни для гітари ціна доволі висока. Але їм притаманні якість звучання та тривалий термін придатності. Музиканти, що концертують, міняють їх доволі часто, приблизно два рази на місяць, а деколи й частіше. Проте аматорам, які не мають щільних графіків виступів, цього робити немає сенсу. Лише тоді, коли відчуваєте, що зникла яскравість гри, деякі ноти звучать пригнічено через старість струн, можна виконати заміну всього комплекту.

Але в аматорському колі для цієї процедури часто з’являється інший привід. Це раптовий, неочікуваний розрив струни – момент, який дуже ненавидять музиканти. Коли таке станеться, бажано замінити весь комплект. Адже вихід із ладу однієї струни може вказувати на те, що незабаром з іншими станеться теж саме. Але буває й так, що комплекту немає в наявності. Тоді варто запастися поодинокими струнами. Вони мають бути тієї ж самої торговельної марки, як і встановлені на гітару. Це дасть змогу виконати заміну струни без шкоди для якості гри.

На міцність виробів впливають такі чинники:

  • інтенсивність використання;
  • якість матеріалу;
  • час.

Отже, якщо ви встановили струни, наприклад, п’ять років тому, є вірогідність, що вони поступово почнуть виходити з ладу. Що запобігти неприємним відчуттям, не чекайте цього, а проведіть заміну комплекту заздалегідь. 

Зверніть увагу

На класичні гітари встановлюються лише струни з полімерних матеріалів. Найпоширенішим серед них є нейлон. Якщо у вас є саме класична гітара, ні в якому разі не встановлюйте на неї металеві струни. Це не лише унеможливлює якісний стрій, але й із великою вірогідністю призведе до перекосу грифу. Якщо таке станеться, відновити інструмент шансів немає. 

Нейлонові струни надходять у продаж як у вигляді волосіні, так і з обмоткою на поверхні (з бронзи, срібла або інших матеріалів). Варто надати перевагу саме останнім різновидам, адже вони є міцнішими. Крім того, металеве покриття забезпечує додатковий захист від стирання. 

Щодо акустичних естрадних та електричних гітар, на них встановлюються металеві струни. У їхній конструкції обов’язково має бути сталевий сердечник, бажано – обмотка з нікелю, срібла або бронзи. Купувати їх варто в спеціальному музичному магазині. Там на вас чекає не лише багатий асортимент, але й професійні поради від фахівців. Вони допоможуть зробити вибір струн, які відповідають характеристикам вашої гітари.

Джерело: сайт 8nota.com.ua 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber