1. Новини Закарпаття

Причини виникнення та методи лікування здуття живота

Здуття живота - це патологія, з якою знайома значна кількість людей. Зокрема це маленькі діти, у яких недостатня кількість ферментів у кишківнику, щоб перетравлювати їжу. Проте здуття нерідко зустрічається серед дорослих, але причини його виникнення зовсім інші.

Причини виникнення здуття живота

Через неправильне харчування та змішування різних продуктів, у шлунку відбуваються процеси бродіння. Завдяки цьому виникає величезна кількість газів та бульбашок, які розтягують стінки кишківника, завдаючи болю та неприємних відчуттів.

Щоб позбутися цієї проблеми у довгостроковій перспективі, потрібно налаштувати харчування, а також прибрати з раціону продукти, які стимулюють створення великої кількості газів. Зокрема це цільне молоко, капуста, бобові, картопля, а також здобна випічка, з великою кількістю цукру та дріжджів. Можна придбати препарати від здуття, які допоможуть позбавитися від неприємних відчуттів. Деякі з них неефективні при хронічних захворюваннях, бо не усувають основну причину, яка спровокувала проблему.

Різновиди препаратів від здуття живота

Обираючи препарати від здуття, варто враховувати конкретні проблеми та намагатися їх усунути. Симптоматичне лікування дає лише тимчасовий ефект, який дуже швидко зникає. Якщо потрібно назавжди позбутися від здуття, потрібно відшукати причину. Для цього варто відвідати лікаря та пройти необхідно діагностику.

Види препаратів від здуття:

  • Піногасники. Це препарати, які допомагають знищити піну, прибравши бульбашки. Найбільш популярний серед таких препаратів Еспумізан, який використовують навіть у новонароджених дітей.
  • Ентеросорбенти Вони представляють собою поглиначі з активною поверхнею. Активна поверхня притягує бульбашки, знищуючи їх. Такі препарати поглинають токсини та шкідливі речовини, очищаючи кишківник. Серед них варто виділити активоване вугілля, Ентеросгель, Смекту. Такі препарати можна використовувати не лише від здуття кишківника, але й для того, щоб усунути проблеми, пов'язані з отруєнням.
  • Ферменти використовують, коли у пацієнта є серйозні проблеми з роботою підшлункової залози. Залоза виробляє спеціальні речовини та ферменти, які розщеплюють їжу та регулюють процес травлення. Якщо орган працює погано, потрібно вводити ці ферменти у вигляді таблеток, капсул або сиропів.

При порушеннях травлення рекомендоване вживання препаратів, що містять лактобактерії. Варто відзначити такі препарати, як БіоГая, Лінекс, Лактовіт. Ці препарати дуже схожі за своєю дією та складом, та містять корисні бактерії, які мешкають в середині кишківника. Саме вони дозволяють розщеплювати їжу та стимулювати активне травлення.