1. Новини Закарпаття

Через що виникає нежить?

Нежить або риніт – це запалення слизових оболонок носових пазух, що виникло через бактеріальну або вірусну інфекцію, переохолодження, алергію. Клітинами слизової оболонки весь час виробляється секрет, який служить бар'єром органів дихання від негативних факторів навколишнього середовища. Коли секрету, або простіше кажучи сопель, стає занадто багато, людина розуміє, що захворіла і починає шукати ліки від нежитю.

Основні причини риніту

Щоб правильно підібрати лікування, потрібно визначити через що виникло захворювання. Серед найбільш частих причин нежиті можна виділити:

1. Вірус

Вірусна інфекція вражає слизові оболонки носа, що призводить до скупчення рідини в міжклітинному просторі. Через це дихання стає утрудненим, розвивається набряклість. Згодом через протистояння лейкоцитів вірусам секрет загусне. Ключова особливість вірусного риніту полягає в тому, що утрудненість дихання виникає не через скупчення слизу. Набряк викликає накопичення міжклітинної рідини. Організму потрібно в середньому 3 дні, щоб побороти таку вірусну інфекцію.

2. Бактерії

Найчастіше бактеріальна інфекція розвивається паралельно з вірусною. Поки організм не поборе віруси, бактерії нікуди не зникнуть. Характерною ознакою бактеріального риніту є густий слиз жовто-зеленуватого відтінку.

3. Холод

Під впливом низької температури повітря дрібні кровоносні судини слизової носових пазух постійно звужуються і розширюються. Розширення судин дозволяє постачати кисень і поживні речовини до клітин в той час, як звуження – скорочує втрати тепла. Холод провокує набрякання слизової оболонки носа, порушується робота залоз, які виділяють секрет, з'являється чхання, свербіж і утрудненість дихання.

4. Пересихання слизової

Не тільки холод шкідливий для носа. Сухе і гаряче повітря призводить до запалення і пересихання слизових оболонок. На тлі цього з'являється нежить, набряк і закладеність носових пазух.

5. Алергічна реакція

При попаданні на слизову алергену відразу з'являється відповідна реакція організму. Залежно від виду алергічний нежить може доставляти людині дискомфорт лише тимчасово (сезонна алергія) або весь час (алергія на шерсть, пил тощо).

Правильне розуміння причини появи нежиті – це прямий шлях до швидкого та ефективного лікування. У боротьбі із закладеністю та набряком допомагає як медикаментозна терапія, так і допоміжні методи для полегшення стану і симптомів.