1. Новини Закарпаття

Як вибрати насос для забрудненої води

У власників будинків у Вінниці часом виникає проблема залиття підвалів чи подвірʼя внаслідок дощів чи ускладнення в каналізаційній системі. Окрім незручностей, брудна вода створює загрозу цілісності житла та проблем зі здоров’ям. Тому її необхідно викачати. Однак помпу у такому разі потрібно підбирати ретельно. Адже вона буде мати справу зі сміттям. Який насос краще вибрати, щоб викачати сильно забруднену воду, розповімо в статті.

Що головне у виборі

Придбати техніку для відкачування брудної води необхідно, щоб осушити територію якомога швидше. Помпи на сайті Алло у Вінниці пропонують різних типів і розмірів, і кожен має свої переваги. Однак для всіх важливими є такі показники: 

  • розмір твердих частинок;
  • потужність пристрою;
  • висота доставки.

Насос для дуже брудної води має бути якісний, досконалий, надійний. Попри це користуватися ним потрібно обережно, дотримуючись правил.

Розмір твердих частинок

Найважливішим аспектом моделі для брудної води є величина елементів, які він пропускає. Тверді елементи бувають різних розмірів, і не кожен прилад працює з такими габаритами. Коли вони занадто великі, це може пошкодити помпу. 

Наприклад, якщо впускний отвір пристрою заблоковано, він може почати працювати марно і, зрештою, перегрітися з усіма потенційними проблемами, які це спричинить. Вибираючи насоси для води у Вінниці, завжди перевіряйте, чи спроможний він переробити найбільші тверді частки в брудній воді, яку ви збираєтеся злити. Це зазначено на кожній помпі. Наприклад, можна вибрати пристрій для обробки фекалій із гнойової ями або туалету, дренажний, свердловинний.

Потужність техніки

Помпа мусить бути спроможною обробити за годину певну кількість води, на це впливає різниця у висоті. Чим вище потрібно транспортувати рідину, тим менша її кількість за годину буде виходити зі шланга. Кожен пристрій для брудної води містить таблицю, яка вказує, скільки літрів на годину можна перекачати відповідно до необхідної висоти. Якщо вам потрібно висмоктати велику кількість рідини за короткий проміжок часу, ви мусите вибрати агрегат для брудної води з високою продуктивністю.

Зайва потужність може спричинити великі витрати електроенергії. Пристрій із надто низьким показником буде працювати довго, що також підвищить параметр споживання.

Рівень доставки

Висота подачі означає величину, на яку прилад спроможний підняти воду, що дорівнює тиску, під яким рідина обробляється. Розрахувати цей показник легко ― 10 метрів = 1 бар. Кожна модель для брудної води подає максимальний тиск, який вона може забезпечити, що визначає висоту, на яку піднімається вода. Вибираючи пристрій завжди перевіряйте, чи здатний він гарантувати достатній показник, щоб витримати різницю в рівнях.

Ви можете вибирати й інші характеристики, що впливають на роботу, проте ці ― найважливіші. Нехай у вашому будинку все буде сухо.