1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як полегшити кашель вночі?

31
Без регіону (не видаляти!)

Як полегшити кашель вночі?

Кашель – важливий помічник у боротьбі організму із захворюваннями дихальних шляхів. Це захисна рефлекторна реакція, яка сприяє самоочищенню від мокротиння. Однак яким би корисним не був кашель, він сильно вимотує хворого. Особливо в нічний час, коли й без того ослаблений організм не може повноцінно відпочити. Як полегшити кашель у нічний час і виспатися? Є кілька порад.

Чому вночі кашель посилюється?

Коли тіло знаходиться в горизонтальному положенні в носоглотці накопичується слиз, через що дихальні шляхи не можуть нормально очиститися. Під час нежиті виділення з навколо носових пазух і носа стікають у носоглотку, через що виникає кашльовий рефлекс. З цієї причини кашель мучить хворих вночі сильніше, ніж вдень. Особливо, коли повертаєшся з боку на бік.

Дратувати носоглотку, і тим самим провокувати напади кашлю, можуть сухе повітря та пил. Особливо це помітно під час опалювального сезону. Тепле сухе повітря подразнює слизові оболонки, через що кашляти хочеться ще більше. Щоб полегшити стан вночі, перед сном слід добре провітрити кімнату і зробити вологе прибирання.

Корисним девайсом стане зволожувач повітря. Однак якщо під рукою його немає, а полегшити кашель потрібно тут і зараз, можна поставити поруч із ліжком таз із водою. В опалювальний період можна розвісити мокрі рушники на батареї, що допоможе зволожити повітря в спальні.

Як зупинити напад кашлю вночі?

Для комфортного відпочинку слід прийняти максимально зручне для дихання положення. Рекомендується підкласти під спину високу подушку. Щоб зволожити горло, перед сном можна випити теплий чай або воду. Тепле молоко краще не пити, бо воно провокує виділення ще більшої кількості слизу. Перед сном можна прийняти гарячий душ. По-перше, це відмінний спосіб розслабитися. По-друге, подихавши гарячим перед сном паром вдасться полегшити нічні напади кашлю.

Які препарати допоможуть впоратися з кашлем?

Не варто покладатися на народну медицину та бабусині поради. Якщо кашель мучить протягом декількох днів і ночей, слід обов'язково звернутися до лікаря. Кашель – це тільки один із симптомів захворювання, щоб вилікуватися потрібна комплексна терапія.

Для лікування вологого кашлю призначені відхаркувальні та муколітичні препарати. Найкраща форма – це сиропи, які обволікають горло і надають місцевий протизапальний ефект. Сироп допоможе вивести мокроту і швидше впоратися з хворобою.

Однак при сухому кашлі приймати сироп, призначений для мокрого, не можна. Він тільки посилить напади кашлю, бо організм буде намагатися вивести мокроту, якої просто немає. У лікуванні сухого кашлю ефективні протикашльові препарати, які пригнічують або знижують кашльовий рефлекс.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber