1. Новини Закарпаття
  2. >

Набрав чинності закон про локалізацію виробництва

20.07.2022 13:41 Новини партнерів ВАЖЛИВО

14 липня 2022 року набрав чинності Закон України № 1977-IX, яким внесено зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» в частині вимог до ступеня локалізації виробництва.

14 липня 2022 року набрав чинності Закон України № 1977-IX, яким внесено зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» в частині вимог до ступеня локалізації виробництва.

Повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації, СЛ збільшується як показник місцевої складової продукції у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складських товарів вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Крім того, до змін замовники можуть не здійснювати закупівлю низки товарів, що належать до продукції переробної промисловості, або робіт чи послуг, які передають передачу таких товарів, якщо СЛ дорівнює чи перевищує:

- у 2022 році – 10%;

- у 2023 році – 15%;

- у 2024 році – 20%;

- у 2025 році – 25%;

- у 2026 році – 30%;

- у 2027 році – 35%;

- з 2028 року до 2032 року – 40%.

За погодженням із Комітетом Верховної Ради з питань економічного розвитку Кабінет Міністрів України може:

- змінити СЛ на наступний календарний рік до 5% у бік зменшення або до 10% у бік збільшення щодо окремого товару;

- зменшити СЛ для проведення окремої закупівлі;

- затвердити додатковий перелік товарів, до яких застосовуються вимоги щодо СЛ.

СЛ повторюється самостійно виробником товару та підтверджується Мінекономіки за наступною формулою: СЛ = (1 – (МВ + ІВ) / С) × 100%, де:

- СЛ – ступінь локалізації виробництва;

- МВ – митна вартість складових, імпортованих виробником на митну територію України

- IВ – вартість (без ПДВ) імпортних складів, придбаних у резидентів України;

- С – собівартість товару, що є предметом закупівлі.

Мінекономіки формує та оприлюднює на офіційному веб-сайті перелік товарів для закупівлі з підтвердженим СЛ, а також проводить моніторинг дотримання вимог щодо СЛ, внесених до такого переліку товарів.

Очікується, що для внесення відповідних змін Кабінет Міністрів України ухвалить нормативно-правові акти, які регулюють вищевказані процедури.

Вимоги щодо СЛ не застосовуються до закупівель, які підпадають під дію Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, а також положення про державні закупівлі інших міжнародних договорів, згоди на обов’язковість яких надані Верховній Раді. Як правило, при встановленні того, чи здійснюються закупівлі положеннями міжнародного договору, враховуються країна виробника, походження товару, вартість закупівлі та інші критерії.

Крім того до завершення воєнного стану закупівлі містяться з обмеженнями та виключеннями, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 169 “Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану”.

Нагадуємо, Закарпатці отримали 5 млн 570 тис. грн компенсацій за небайдужість до переселенців