1. Новини Закарпаття

Легендарні парфумерні флакони

Мабуть, кожній жінці, небайдужій до парфумерії, її улюблений аромат подобається не лише через близькі їй приємні ноти — велику роль у прихильності до парфумів відіграє форма, в яку укладено заповітний еліксир. Здається, що привабливі скляні амфори для духів були завжди, але, тим не менш, у тому вигляді, в якому ми його знаємо, парфумерний флакон з'явився завдяки французькому ювеліру та майстру скляних справ Рене Лаліку, який показав, що кришталь, що огортає загадкову парфумерну есенцію може бути таким тонким і витонченим. Його дизайнерський флакон для парфумів «Coty» з двома оголеними жіночими фігурками - верх досконалості. Проте з того часу мистецтво створення флаконів для парфумів значно розвинулося.

Стаття підготовлена разом із магазином наливної парфумерії Royal Parfums

Перший флакон, який відразу спадає на думку, — це, звичайно ж, легендарні «Chanel № 5». Чому? Просто тому, що сам аромат безперечна класика. Ну а флакону, між іншим, уже понад дев'яносто років: перші згадки про нього відносяться до 1921 року. Вважається, що саме тоді велика Коко Шанель дійшла висновку, що не треба прикрашати пляшечку химерними елементами, бо духи самі по собі вже скарб. За однією легендою, формою цей флакон завдячує пляшечці із заспокійливим, яке приймала Шанель. Іншою — це була форма графіна для віскі, який вона пила. Так чи інакше, багато хто вважає, що в пляшечці «Chanel № 5» легко вгадується Вандомська площа в Парижі — місце, де знаходиться штаб-квартира легендарного модного будинку.

Хто воістину знається на флаконах для парфумів, так це модний будинок Guerlain. Аромати цього бренду турбують уми і огортають їх ніжними чарами. Можливо, справа в назвах? «Après l'Ondée» («Після дощу»), «L'Heure Bleue» («Блакитний час»), «Mitsouko» («Таємниця»), «Champs-Élysées» («Єлисейські поля»), «Nahema» («Вогненна дівчина»), «Samsara» («Вічне відродження») і… «Shalimar» («Сади кохання») — король східних ароматів, натхненний легендою про індійський Тадж-Махал, створений у 1921 році та представлений публіці через чотири роки на Міжнародній виставці декоративного мистецтва. В історію цей парфум увійшов ще й як перший аромат, у флакона якого кришка була синього кольору. І не просто синього, а взагалі була кольоровою. Сам флакон був виготовлений на французькій скляній мануфактурі Baccarat. Виконаний з прозорого різьбленого кришталю, він нагадував чашу фонтану, а пробка якраз символізувала той самий струмінь води. Спочатку для отримання синього кольору в пробці свердлили отвір та заливали туди ртуть, але це, як відомо, дуже токсично та небезпечно. Пляшечку прикрашав пензлик, який вручну розчісували спеціальні помічники. З того часу форма флакона зазнала значних змін, але концепція залишилася такою самою — орієнтальний і загадковий. До речі, іноді його, як і інші парфуми марки, можна зустріти у культовому флаконі зі скла Baccarat із бджолами – символом будинку Guerlain.