1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Конструкція, принцип роботи та різновиди канальних вентиляторів

32
Без регіону (не видаляти!)

Конструкція, принцип роботи та різновиди канальних вентиляторів

Мікроклімат у приміщенні залежить від величезної кількості факторів, серед яких температура, вологість та наявність пилу. Для забезпечення комфортних умов у будинках та квартирах, необхідний повітряний обмін. Тобто потрібна приточна та витяжна вентиляція. Все це необхідно, щоб повітря всередині кімнати не застоювалося, а постійно циркулювало. Цього досягти досить складно, особливо у ванній кімнаті. Підвищена вологість у ванній та туалеті обумовлена ​​постійною циркуляцією води. Тому після чергового прийому душу, особливо, якщо в приміщенні досить холодно, крапельки конденсату осідають на поверхні стін, що збільшує вологість, провокуючи ріст грибка і плісняви.

Різновиди канальних вентиляторів

Для евакуації вологого повітря часто використовують канальні вентилятори. Це пристрої, які монтуються у вентиляційну шахту та закриваються спеціальною сіткою. Таким чином, канальний вентилятор практично непомітний оку, але дозволяє видаляти повітряні маси, очищуючи мікроклімат всередині приміщення. Найчастіше їх вмикають під час приймання ванни або душу.

Обираючи вентилятор, необхідно враховувати кілька важливих факторів:

  • Об'єм приміщення та повітря, яке необхідно очистити або переробити
  • Рівень шуму
  • Естетичні характеристики пристрою

Чим потужніший вентилятор, тим сильніший рівень шуму. Тому не завжди віддають перевагу надпотужним моделям. Для ванної кімнати підійдуть невеликі пристрої, які за своїм діаметром підходять за розміром вентиляційних шахт. Проте зараз значна кількість виробників націлені на виготовлення майже безшумних пристроїв, чому їх кількість у продажу постійно збільшується.

Як обрати канальний вентилятор для квартири?

Для квартир доцільно використовувати моделі, що відрізняються низьким рівнем шуму. Для виробничих приміщень немає необхідності купувати безшумного пристрою, оскільки рівень шуму в цехах досить високий. Однак для дому, особливо якщо в сім'ї є маленькі діти, безшумність — основна вимога. У канальних вентиляторах відрізняється не тільки рівень шуму, але й матеріал виготовлення. Корпус найчастіше виготовляють із металу, або стійкого пластику.

Пристрої відрізняються типом робочого елемента. Найпоширенішими вважаються пристрої зі звичайною крильчаткою, що обертається. У результаті її обертання утворюється область розрідженого повітря, а повітряні маси, що містяться у ванній, всмоктуються у вентиляційний канал. На цьому і побудований принцип роботи канальних вентиляторів. Однак, крім пристроїв, доповнених крильчаткою, є і безлопатеві моделі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber