1. Новини Закарпаття
  2. >

Чому не варто переходити з MacBook Air M1 на M2?

Серед усіх моделей, що були представлені на на презентації WWDC 2022, найбільше уваги привернув новий MacBook Air 2022 чіпом М2. Але чи дійсно він помітно кращий за попередника? Виявляється, що хоча номінально новинка і обігнала попередню модель за характеристиками потужності, власникам MacBook Air M1 не треба терміново бігти за M2. Далі — детальніше про порівняння моделей та аналіз нової версії.

Більш потужний. Чи ні?

Отже, головне питання, що цікавить фанатів бренду — наскільки чіп Apple Silicon М2 кращий за М1? На презентації було заявлено, що швидкість чіпу збільшена на 39%. Але питання викликав той факт, що черед тестів провели виключно порівняння швидкості обробки фотографій. Враховуючи, що і в старій моделі обробляти фото можна було досить швидко, такий апгрейд викликає питання.

Але хвилюватися з приводу добросовісності Apple не треба. Річ в тім, що новий чіп M2 — лише базова модель, яка буде надалі вдосконалюватися. Версія 2022 року це основа для того, щоб розвивати новий процессор. До речі, його перевага полягає у 5-Нм техпроцесі, який відкриває можливість більш швидкої обробки даних процесором майже того ж розміру. В той самий час маркування нового чіпу — 4НМ. Це говорить про те, що компанія не збирається зупинятися на досягнутому та прагне перейти до використання 4-нм техпроцесу. Поточні технології — тільки крок на шляху до цього.

Поки ж нова та реально потужніша версія чіпу не створена, власники MacBook Air M1 можуть очікувати на неї, продовжуючи користуватися своїми ноутбуками з поки що майже таким самим Apple Silicon M1.

Порівнюємо екрани

Ще одне невелике покращення стосується екрану:

  • MacBook Air M1 має діагональ 13,3” та роздільну здатність 2560х1600
  • MacBook Air M2 отримав діагональ 13,6”, а роздільна здатність склала 2560х1664.

У новій версії також трошки більшили показник яскравості — замість 400 ніт він тепер складає 500 ніт.

Коли варто буде відмовитися від MacBook Air M1?

Враховуючи, що Apple закладає у свої пристрої великий запас потужності, модель Air M1 ще довго зможе на висоті виконувати свої функції та залишатися актуальною. Переходити зараз на макбук ейр м2 варто тільки тим, хто прагне протестувати новинку та отримати доступ до найновіших можливостей. Приблизно у 2023 році компанія вдосконалить чіп і от тоді з’являться дісйно цікаві для аудиторії моделі. Щоб не пропустити новинки від Apple, заходьте до інтернет-магазину stylus.ua, де ви знайдете найбільш повний асортимент техніки та зможете одним з перших замовити будь-які новики.