1. Новини Закарпаття

Правильний вибір теплої підлоги

Як правльно обрати електричну теплу підлогу? На що звернути увагу?

Як правльно обрати електричну теплу підлогу? На що звернути увагу?

В останнє десятиліття максимально широке поширення набула система підігріву підлоги, яка монтується в шар будівельної суміші - в плитковий клей або цементно-піщану стяжку. Це може бути як водяна, так і електрична тепла підлога. Перший варіант, як правило, монтується в приватних будинках або окремих будівлях, що мають автономну систему опалення. Вибираючи той чи інший варіант, прораховується економічна доцільність, наявність більш доступних джерел тепла. Так, наприклад, якщо немає можливості встановити газовий, дров'яний або твердопаливний котел, як джерело тепла, варто розглянути систему електричної теплої підлоги. Якщо порівнювати, водяна тепла підлога, яка працює від електричного котла та електропідлога, витрати на експлуатацію будуть порівнянними. Однак, електрична тепла підлога, буде більш простий у монтажі і вона, також має високу надійність.

Щодо вибору типу електричної теплої підлоги, можливо кілька варіантів. Найбільшого поширення набули кабельні системи - нагрівальний кабель і та гріючий мат. Вони виконані на основі резистивного кабелю, який нагріватиметься від протікання напруги по ньому. Головна відмінність між ними – спосіб монтажу.

Гріючий кабель, як правило, укладається безпосередньо в шар цементно-піщаної стяжки. Він може мати потужність до 20 ват на погонний метр. Змінюючи крок укладання, можна отримати різну потужність на квадратний метр – від 125 до 250 ват. Завдяки такій можливості нагрівальний кабель може успішно використовуватися в різних режимах обігріву. Бути додатковим або основним джерелом тепла у квартирі, будинку чи офісі. Також, виробляється тонкий, малопотужний гріючий дріт, який можемонтуватись безпосередньо в шар плиткового клею. Він має потужність від 10 до 12 ват на погонний метр В даному випадку для рівномірного розподілу тепла рекомендується його укладати з кроком не більше ніж 7.5 сантиметрів.

Одним з видів кабельного обігріву, який набув широкого поширення, є гріючий мат. Він призначений для монтажу у шар плиткового клею. Завдяки тому, що він має саму клейку основу, він може бути змонтований досить швидко. Має потужність від 150 до 220 ватів на квадратний метр. Завдяки цьому він може бути як додатковим, комфортним так і єдиним джерелом тепла. Поверх нього можна монтувати як керамічну плитку так і ламінат. Однак, у випадку з ламінатом, важливо правильно підібрати потужність та підтримуватись температурного режиму, рекомендованого виробником.