1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Сучасні матеріали для імплантації зубів

21
Без регіону (не видаляти!)

Сучасні матеріали для імплантації зубів

Матеріали для виготовлення імплантів зубів повинні відповідати суворим вимогам: міцність, біосумісність. Перша характеристика відповідає за довгостроковість використання, бо сучасні компанії гарантують 7-10 років безпроблемної служби. Гвинт може прослужити і довше. Можна замінити лише верхню коронкову частину. Біологічна сумісність із навколишніми тканинами стимулює остеогенез: прийняття організмом стороннього тіла.

Різновиди матеріалів для виготовлення імплантів

Більшість виробників стоматологічного устаткування постійно удосконалюють методики виробництва. Розробляють нові технології обробки, форму імплантатів, використовують різні домішки. Найпопулярнішим матеріалом виробництва систем вважається титан: на нього припадає 75% всього ринку. Ще 15% – оксид цирконію. 10%, що залишилися, припадають на сплави металу цирконію. Пріоритетні позиції титану у цій галузі цілком виправдані. Щільність поверхні цього матеріалу перешкоджає появі корозії, що призводить до запальних процесів у навколишніх тканинах. Такі імпланти досить довговічні.

Переваги імплантів з титану:

  • Технічні характеристики роблять титан пластичним, придатним для імплантатів різної форми. На жаль, самостійна міцність у нього не дуже висока.
  • Його доповнюють алюмінієм або ванадієм, які нешкідливі для організму. Є у такого сусідства і негативний бік: знижуються показники довговічності.
  • Для подолання таких незручностей було вироблено новий підхід: наноструктурування методами інтенсивної пластичної деформації. Це веде до підвищення механічної міцності, посилює остеінтеграцію. Проте методика виробництва дорога, що збільшує вартість готового продукту.

Який матеріал кращий для виготовлення імплантів?

Імпланти з матеріалу діоксиду цирконію мають успіх у імплантації передніх зубів. Він має білий колір і не просвічує крізь ясна. Має міцність порівнянну з природною кістковою тканиною, та й біосумісність на хорошому рівні. Є один недолік: дороге виробництво. Відповідно, ціна таких імплантів буде значно вищою. За красу доведеться заплатити. Останніми роками простежується тенденція зниження витрат за виготовлення, але собівартість досі висока.

Найпопулярніші – кераміка та металокераміка. Використовують їх через сильну зовнішню схожість з натуральною кістковою тканиною зубів. Додавання металу підвищує механічну міцність, але водночас погіршує зовнішній вигляд: можливе просвічування металу. Тому такий варіант краще підійде для задніх, жувальних зубів. Передні краще замінювати керамічними. Вони відрізняються більшою міцністю, але й вартість їх вища. Найчастіше вибір на користь якогось матеріалу при імплантації робиться насамперед з урахуванням місця встановлення імпланта.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber