1. Новини Закарпаття

Як відкрити піцерію: чек-лист для старту

Власна піцерія – це добрий старт у ресторанному бізнесі. Незважаючи на велику конкуренцію, бізнес у цій сфері може бути дуже прибутковим. Щоб отримувати хороший дохід, потрібно бути послідовним, детально опрацьовуючи бізнес-план та маркетингову стратегію. Пропонуємо мінімальний чек-лист, який допоможе вам у початкових стадіях планування свого бізнесу.

Формат піцерії

Яким ви бачите свій заклад? Це класична піцерія з великою залою для відвідувачів або ресторан, орієнтований на доставку? Обидва варіанти хороші та прибуткові, але реалізувати їх потрібно по-різному. Тому вибрати формат доведеться одразу.

Класичні піцерії клієнти розглядають як місце відпочинку. У такому закладі приємно проводити час, зустрічаючись із друзями, чи святкувати якусь подію. Піцерії з доставкою зазвичай мають компактніший і просто оформлений зал. Основний прибуток таких закладів надходить саме з доставки. Якщо дозволяє бюджет, можна вибрати комбінований варіант, поєднавши два формати.

Якщо ви одразу плануєте запустити доставку піци, будьте готові до деяких труднощів.

Які проблеми можуть бути з доставкою:

  • Співпраця з агрегатором. Платформа вирішує за вас всі логістичні проблеми, але працювати з нею буває невигідно. Наприклад, якщо потрібно доставити недороге замовлення на край міста, агрегатор може запросити ціну за доставку ще вищу, ніж вартість замовлення. Іноді простіше виділити гроші на власних кур'єрів та якісні термосумки.
  • Колл центр. Можна піти двома шляхами - віддати call-центр на аутсорс або найняти власний персонал. Найбільший мінус аутсорсу - оператори кол-центрів працюють не тільки з вашим проектом і часто звільняються, через що якість їхньої роботи знижується. Якщо ви наймаєте власний персонал, то доведеться виділити робоче місце для співробітників. Проблема плинності кадрів у цьому випадку буде меншою.
  • Не всі позиції з меню підійдуть для доставки. Зазвичай це стосується гарячих напоїв, деяких супів та страв сезонного меню.

Бізнес-план та розрахунок бюджету

Коли ви вибрали формат піцерії, можна розпочинати бізнес-план. Його першим пунктом має бути аналіз ринку. Потрібно враховувати не лише піцерії, які вже є у місті, а й інші популярні ресторани швидкого харчування. Важливо оцінити тип ресторанів, їх цільову аудиторію, віддаленість друг від друга.

Щоб піцерія приносила прибуток, потрібно зробити його унікальним. Обов'язково попрацюйте над брендом. Він має бути цікавим та добре продуманим. Вже на етапі планування у вас має бути готовий план виробництва, меню, маркетингова стратегія для реклами та просування, а також чіткий фінансовий план.

На першому етапі почніть із зразкового підрахунку бюджету. Основні позиції: оренда приміщення, ремонт під ключ, обладнання для піцерії (піч для піци, слайсери, тісторозкатки, а також холодильні столи для), реклама, найм персоналу, закупівлі продуктів та різні одноразові витрати при відкритті.

Ваша команда співробітників

Потрібно порахуватися, скільки співробітників знадобиться для приготування піци, доставки та обслуговування клієнтів. Тут все залежить від розміру вашого закладу, його формату та клієнтського потоку.

У сфері швидкого харчування важливо вибирати співробітників із досвідом та кваліфікацією. Освіта другорядне, диплом не дає жодних гарантій. Набагато важливіше – навички, стажування та курси, які відвідувала людина.

Другий момент – проблема з плинністю кадрів. Щоб співробітники довше затримувалися, створіть їм хороші умови роботи. Нікому не подобаються постійні штрафи та покарання. Та й практично цей підхід який завжди зменшує кількість помилок персоналу.

Третє питання, яке потрібно продумати – пошук та найм персоналу. Ваша система навчання має бути побудована таким чином, щоб нових співробітників можна було навчити всім базовим речам у мінімальні терміни. Такий підхід допоможе швидко та якісно закривати вакансії.

Сайт та мобільний застосунок

Якщо ви плануєте працювати на доставку, обов'язково потрібний сайт. Він стане одночасно вашою презентацією та меню для потенційних клієнтів. Розмістіть тут усі позиції, які клієнт може замовити. Бажано з яскравими фото та апетитними описами.

Не всі хочуть розмовляти із оператором, замовляючи піцу. Ваші клієнти точно оцінять можливість зробити замовлення з доставкою прямо на сайті або через зручний мобільний застосунок.