1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Чи потрібне додаток до диплома при трудоустрої в Україні?

939
Без регіону (не видаляти!)

Розкажемо, чи потрібен додаток до диплому під час працевлаштування в Україні. Поговоримо, що це таке і де видається. Пояснимо, у яких випадках обов'язково потрібно надавати цей документ

Чи потрібне додаток до диплома при трудоустрої в Україні?

Для того, щоб влаштуватися на роботу, потрібен диплом. Тим не менш, деяким роботодавцям недостатньо скоринки - їм необхідно знати оцінки, з якими здобувач закінчив ВНЗ. У такому разі буде потрібен додаток до диплому. Це виписка з оцінками, без якої документ вважається недійсним. Однак і саме додаток не є повноцінним документом – без самого диплома він нічого не означає. Тому, у цій статті, ми розповімо, навіщо вам буде потрбен додаток до диплому і де його вимагають.

Що це таке

Коли студент закінчує вищий навчальний заклад, йому видається відповідний документ. Однак у ньому самому немає оцінок, вони йдуть на окремому листку. Саме це і є додаток до диплому, яке вимагають деякі роботодавці.

Якщо у додатку до диплома про вищу освіту вказані хороші оцінки, це дозволяє претендувати на добру посаду з гідною оплатою праці.

Сам по собі додаток до диплома молодшого спеціаліста – це одинарний листок, виготовлений із спеціального паперу відповідно до державних стандартів. Там зазначені дисципліни, за якими навчався випускник, та його підсумкові бали щодо кожної з них.

Це дуже важливий документ, без якого сертифікат про закінчення ВНЗ не вважатиметься дійсним. Проте його дуже легко втратити або випадково зіпсувати. Тому важливо заздалегідь дізнатися, як відновити додаток до диплому, причому важливо бути в курсі про як офіційний, так і альтернативний спосіб.

Подібні знання можуть стати в нагоді у випадку, якщо освітня установа, в якій було отримано диплом, було ліквідовано або знаходиться за кордоном України. Альтернативний спосіб не тільки швидше і простіше, але значно дешевшим, ніж офіційна процедура відновлення.

Навіщо потрібен додаток до диплому

У разі офіційного працевлаштування додаток до диплому бакалавра може вимагати як роботодавець, так і співробітник кадрового агентства. За цим документом судять про професіоналізму претендента: як він закінчив ВНЗ, яким предметам приділяв найбільшу увагу, і наскільки успішно він у принципі навчався.

Найчастіше роботодавців влаштує лише наявність скоринки, проте іноді їм необхідно знати та оцінки. Наприклад, якщо претендент хоче стати:

  • головним бухгалтером;
  • юристом-міжнародником;
  • економістом-фінансистом;
  • фінансовим аналітика і так далі.

У таких випадках буде важливим не тільки сам факт наявності диплома, а й підсумкові оцінки. Від них залежатиме те, чи одержить претендент на бажану посаду. Дізнатися їхній роботодавець зможе якраз із додатку до диплома.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber