1. Новини Закарпаття

Бережемо ресурси: як уникнути швидкого зношення автомобільної турбіни

У місті працює достатня кількість спеціалізованих сервісів, тому ремонт турбін у Львові не є проблемою. Головна перевага таких СТО у тому, що вони не тільки ремонтують агрегати, але й знаходять та усувають причини несправностей. Після ремонту у кожного автовласника виникає питання: як уникнути швидкого виходу з ладу оновленого турбокомпресора? Є кілька рекомендацій, якими поділилися розробники автомобільних турбін.

Будь-які роботи мають проводити спеціалісти

Заміну, ремонт та інші варіанти обслуговування турбін варто довіряти майстрам спеціалізованих турбосервісів. Ідеально збалансована турбіна — не той агрегат, котрий варто довіряти «гаражним» майстрам. Простий приклад: під час роботи кількість оборотів у турбокомпресорі сягає 300 тисяч за хвилину. Мікроскопічні проміжки між елементами ідеально збалансовані, щоб уникнути будь-якого тертя. 

Обслуговувати такий високоточний агрегат реально лише в умовах, наближених до заводських. Це чистота, наявність спеціалізованого обладнання і інструменту та кваліфікованої робочої сили.

Заборонено щось змінювати

Турбіна та двигун — одне ціле. Кожен турбокомпресор розробляють під конкретні характеристики двигуна, щоб усі процеси та нюанси були врівноваженими. Будь-які спроби змінити цей баланс, щось «покращити» чи «оптимізувати» призводять до виникнення несправностей. Наприклад, через збільшення тиску системи турбонаддуву двигун буде перегріватись, що призведе до порушення роботи поршневої системи.

Використовувати тільки рекомендовану оливу

Разом з тим — дотримуватись регламенту заміни мастила та фільтрів. Кожен виробник двигуна чи турбіни надає рекомендації щодо марок і типів дозволених мастил. Це — не реклама. Це — гарантія, що мастильні матеріали не завдадуть системам шкоди.

Слідкувати за роботою агрегата

Варто оперативно реагувати на будь-яку незвичну вібрацію, появу шуму, а також на збільшення вживання мастила, втрату потужності, появу вихлопу незвичайного кольору. Будь-який з цих проявів вказує на те, що треба швидше звернутися до СТО для діагностики. Якщо ігнорувати проблеми — ремонт турбіни буде складнішим і дорожчим.

За совами спеціалістів з турборемонту компанії «Турбо СТО», дотримання цих правил збереже агрегат. Також вони радять давати двигуну попрацювати на холостих обертах після інтенсивного пересування і утриматись від різкого набору швидкості після простою у заторі. Цих умов достатньо, щоб турбіна відпрацювала свій ресурс без проблем.