1. Новини Закарпаття

Що таке IELTS? Усе що потрібно знати про міжнародний тест

The International English Language Testing System (IELTS) — це один з найпопулярніших тестів на визначення рівня англійської. Він призначений для людей, які бажають навчатися та працювати за кордоном.

The International English Language Testing System (IELTS) — це один з найпопулярніших тестів на визначення рівня англійської. Він призначений для людей, які бажають навчатися та працювати за кордоном.

В цій статті ви дізнаєтеся про види іспиту, його структуру та оцінювання.

Для чого потрібно здавати IELTS?

350 мільйонів людей є носіями англійської мови і понад 430 мільйонів говорять нею як другою мовою. Для того, щоб повноцінно інтегруватися в англомовне суспільство були розроблені спеціалізовані тести. Він дає можливість:

 1. Навчатися в будь-якому університеті світу. 
 2. Отримати професійної реєстрації.
 3. Можливість емігрувати в англомовну країну на постійне проживання.

IELTS є спільною розробкою фахівців British Council та  Cambridge Assessment English. Тест оцінює найважливіші навички для повноцінної комунікації в суспільстві, а саме: вміння спілкуватися, читати, писати та сприймати англійську на слух. Тест визначає знання загальної англійської та академічної. 

IELTS Academic — визначає, чи підходить ваш рівень англійської для навчання в коледжі чи університеті. Завдання містять аспекти академічної мови, завдяки чому оцінюється рівень готовності до навчання. Якісна підготовка до іспиту IELTS це гарантія успішного складання тесту.

IELTS General Training — вимірює практичне використання мови в побуті. Тести складаються із завдань на соціальну та робочу тематику.

Вибір необхідної версії тесту залежить від потреб кандидата.

З чого складається тест?

IELTS оцінює чотири мовні навички: письмо, читання, аудіювання та говоріння.

Читання (60 хвилин)

Академічна варіант IELTS. Тест складається з трьох довгих уривків до яких додаються завдання. Тексти можуть бути на аналітичні чи описові теми, та включати невербальні матеріали, графіки, діаграми, таблиці тощо.

Загальний варіант IELTS. Для читання вам надається три уривки тексту на соціальні теми, наприклад: інтереси чи робота. Після прочитання кожного, потрібно дати відповідь на запитання.

Письмо (60 хвилин)

Академічна варіант IELTS. Навичка письма складається з двох завдань. В першому потрібно проаналізувати таблицю, графік, діаграму. На базі вивченого матеріалу зробити висновки та описати свої думки в 150 словах. В другому пропонується написати твір не менше ніж на 250 слів, в якому потрібно описати свою точку зору на певну проблему.

Загальний варіант IELTS. Завдання ділиться на дві частини. В першому етапі пропонується ситуація, для вирішення якої потрібно пояснити обставини. На її опис виділяється 150 слів. В другому етапі завдання потрібно навести свої аргументи з приводу наведеної проблеми. Есе має бути не менше ніж 250 слів.

Аудіювання (30 хвилин)

Завдання ділиться на чотири блоки, в які входять монологи і діалоги. Записи можуть бути з різноманітними акцентами і голосами. Їх можна прослухати лише раз, тому краще конспектувати. Після закінчення цього етапу вам відводиться 10 хвилин на внесення у бланк відповідей.

Говоріння (до 14 хвилин)

Завдання має формат виступу та складається з трьох розділів: короткі запитання, розмова на знайому тему та дискусія.

Шкала оцінювання тесту

Кожен з етапів тесту отримує від одного до дев’яти балів, потім виводиться середній бал, який і є загальним балом за іспит. Для кращого розуміння розглянемо шкалу оцінювання IELTS.

 • 0 — не надана жодна вірна відповідь;
 • 1 — знань недостатньо для проходження тесту, однак знайомі деякі слова;
 • 2 — недостатньо знань для здачі тесту, але відомі деякі слова та фрази;
 • 3 — важко підтримувати розмову, але зрозумілий загальний зміст у знайомих ситуаціях;
 • 4 — немає знань для використання складної лексики, але їх достатньо для спілкування на знайомі теми;  
 • 5 — вистачає знань для спілкування на загальні теми, але досі виникає багато помилок;
 • 6 — компетенції вистачає для ефективного володіння англійською, але виникають деякі неточності;
 • 7 — може розмірковувати на різноманітні теми теми та використовувати складну лексику;
 • 8 — є повне володіння англійською, але іноді можуть виникати непорозуміння;
 • 9 — вільне володіння мовою.