1. Новини Закарпаття

Помело: що слід знати?

Якщо років 5-10 тому "той же грейпфрут, тільки солодкий" здавався екзотикою на любителя, то в сьогоднішніх реаліях — став мало не найпопулярнішою альтернативою "класичним" апельсинам. Саме час поговорити про сезонний продукт помело, який родом з Південно-Східної Азії та про те, яку користь нашому організму він може принести.

Промахнутися з вибором стиглого фрукта в цей період складно-блідо-зелені або жовтуваті фрукти, тверді та важкі практично завжди виявляються соковитими. Уважно подивіться на шкірку: "порожні", плоди з тьмяним кольором і м'які на дотик — швидше за все безнадійно переспіли.

Приємно, що помело — «терплячий» фрукт-довгожитель, який може зберігатися в холодильнику до півтора тижня.

Єдине нагальне питання "хто його чистити буде" - залишається відкритим. Оскільки один процес "розтину «перетворюється» в подорож до центру Землі". Потрібно потрудитися, щоб дістатися до солодкої м'якоті. Але, повір, кожна секунда ваших зусиль того варта!

Найкраще їсти помело до 16.00 дня, так цитруси в принципі краще засвоюються. М'якуш можна додавати в салати або навіть зробити з неї сік, змішавши, скажімо, з апельсином (такий концентрований напій в Азії додають в супи, як додатковий соус).

Ти можеш схуднути

Значний на вигляд цитрус містить великий запас харчових волокон, які допомагають травленню і прискорюють метаболізм. В одному помело міститься в середньому до 10 г харчових волокон при добовій нормі для жінок 25 г.

Ти сповільнюєш процес старіння і менше хворієш

Один помело містить 371% добової дози вітаміну С - потужного природного водорозчинного антиоксиданту, який допомагає організму розвинути стійкість до інфекційних захворювань і усуває ракові вільні радикали в організмі.

Ще одна важлива специфіка для жінок - помело підвищує рівень кислотності в інтимній зоні, що інгібує розвиток бактерій.

Вітамін С в подібній кількості не просто покращує імунну систему, але і підтримує колагенові зв'язки, особливий протеїн у волоссі та шкірі. Крім того, цей фрукт — джерело міді й заліза, необхідних для формування нових клітин крові.

Ти краще спиш

Ще один елемент в складі - високий магній, мінерал, який безпосередньо пов'язаний з поліпшенням якості та тривалості сну.

Ти дбаєш про шкіру

Вітамін А присутній тут не в такій колосальній кількості, як С, але його дози цілком достатньо, щоб послідовно потовщувати дерму і покращувати приплив крові до поверхні шкіри, що зменшує кількість і «швидкість розвитку» зморшок.

Крім того, він як би ремонтує структуру епідермісу для того, щоб оптимізувати проникнення ультрафіолету і служити природним екраном від шкідливого сонячного випромінювання. Укупі це дозволяє зменшити пігментацію і купірувати вироблення себума, який є причиною виникнення акне.

Інше цікаве спостереження вчених пов'язане зі шкірою голови - великий відсоток рідини в помело зберігає шкіру голови добре зволоженою, а в поєднанні з вітаміном С — «вільною» від бактерій, що допомагає позбутися від лупи та запобігти пошкодженню фолікули, і як наслідок — випадання волосся.

Ти не повинна поєднувати помело з ліками

Один мінус у бездоганного фрукта все-таки є. У журналі медичної асоціації Канади було опубліковано велике дослідження про небезпеку споживання грейпфрута разом деякими самими звичайними ліками. І все через речовину під назвою фуранокумарин, який метаболізує ліки в кишківнику, що може привести до того, що людина отримає токсичну дозу.

За останні роки кількість ліків, здатних при взаємодії з грейпфрутом викликати серйозні негативні наслідки, збільшилася з 17 до 43. Але оскільки схожих досліджень з помело проведено не було, а мова йде про його «близького родича» — обережним бути все-таки слід. І, мабуть, це єдиний випадок, коли здорова їжа може завдати шкоди більшості людей.

Джерело: https://ladypapers.com/