1. Новини Закарпаття

Обклеювання авто прозорою плівкою. Ефективний захист від сколів та подряпин

Як би обережно ви не їздили на своєму автомобілі, на його лакофарбовому покритті із часом все одно з’являються різного роду дефекти поверхні. Якщо ігнорувати цю проблему, рано чи пізно такі непомітні на перший погляд пошкодження ЛФП можуть перетворитись на потемнілі та вкриті іржавим нальотом ділянки, що в свою чергу стане справжнім головним болем водія та призведе до капітального ремонту кузову.

Обклеювання авто захисною плівкою — надійний спосіб надовго захистити автомобіль від утворення дефектів та пошкоджень. Давайте розберемо, від чого саме захищає така плівка.

ВИДИ ПОШКОДЖЕНЬ АВТОМОБІЛЯ

Усі пошкодження автомобіля можна умовно розділити на 5 груп.

1. Пісок — призводить до чисельного точкового пробиття ЛФП в результаті потрапляння крихт асфальту та самого піску, які на швидкості вилітають з-під коліс транспортних засобів, що їдуть попереду, а також від щіток комунальних або прибиральних автівок. Основне місце утворення — передня частина кузова, особливо, передній бампер, фари та бокові дзеркала.

2. Скол — пробиття ЛФП до ґрунту або металу, діаметром із сірникову головку та більше. Сколи утворюються внаслідок влучення в кузов каменю на величезній швидкості. Найчастіші причини: обгони, поїздки на довгі відстані, рух на швидкості пересіченою місцевістю або розбитими дорогами, комунальна техніка, що розкидає пісок або реагент, проїзд або зупинки поблизу проведення будівельних робіт. Основне місце утворення — передня частина кузова, канти дверей та зона арок над колесами.

3. Дрібні подряпини — полоски та розводи від регулярних мийок та витирань ганчірками, матові затертості від самостійного застосування губок, сухих серветок, нігтів тощо. Основне місце утворення —  весь кузов.


4. Глибокі подряпини — подряпини, що утворюються від зимових щіток, кущів, неякісної самостійно мийки, після невеликих ДТП, необережного паркування, вандалізму і т.п. Основне місце утворення — передній та задній бампери, передні крила, двері.

5. Хімічні опіки — сліди окислення на заводському акриловому лаку авто, що з’являються у результаті взаємодії із пташиним послідом, останками комах, смолою дерев, а також із речовинами, з яких складається дорожня розмітка, затверджувачі для будівництва тощо. Основне місце утворення — горизонтальні поверхні кузова (капот, дах, багажник), зовнішні пороги.

ЗАХИСНА ПЛІВКА НА АВТО

Як бачимо, без серйозного захисту не обійтися. Антигравійна плівка на авто — річ у світі детейлінгу не нова, і перш за все використовувалась у військових цілях для захисту техніки (зокрема, гелікоптерів). Наразі все більше і більше автомобілістів віддають їй перевагу через легкість нанесення, відносну довговічність та високий ступінь захисту.

Обклеювання авто плівкою не вимагає надскладних технологій, але потребує уважної підготовки. А саме — потрібно ретельно вимити ділянки, які будуть обклеюватись, а також обробити їх спеціальним засобом та знежирити. Також під час нанесення майстер повинен уважно слідкувати, щоб під плівку не потрапив пил та дрібні частинки. У результаті ви отримаєте надійно захищений автомобіль, який ще довго прослужить вам на дорогах.