1. Новини Закарпаття

Як і для чого отримують код 95

Кожен водій, що бажає займатись вантажними, або пасажирськими перевезеннями на/з/по території Європи, повинен мати кваліфікацію код 95. Без цієї кваліфікації, водій не має права керувати на території ЄС вантажним, або іншим габаритним транспортом. Ціна код 95 складається з вартості навчання, але може включати в себе додаткові умови для українців, наприклад проживання та інші.

Що таке код 95

То що таке код 95? Як і у випадку з отриманням водійських прав, для отримання код 95, потрібно проходити навчання. Є певні дорожні правила і умови для управління вантажним та габаритним пасажирським транспортом у країнах Європи. Саме цим правилам, особливостям та іншим нюансам управління та пересування по Європейським дорогам і навчають по спеціальній програмі код 95. Після цього, той хто пройшов навчання складає екзамен, та отримує код 95 необхідної категорії. Тобто код 95 – це певна кваліфікація, яка виступає в якості додатка до основного водійського посвідчення. Дійсна ця кваліфікація напротязі 5 років, після чого її потрібно оновлювати проходячи навчання знов. Із позитивних моментів, це те, що повторне навчання значно коротше, його можна пройти за 5 днів, а ціна код 95 за короткий курс в 3 рази нижча.

При отриманні водійського посвідчення, навчання проходить в сертифікованому закладі, що надає таку послугу, а сам екзамен та видача документів в державній установі. Але при отриманні код 95, кваліфікацію надає сам навчальний центр.

Хто може отримати код 95

Для того щоб отримати кваліфікацію, потрібно виконати декілька пунктів:

  • Отримати водійське посвідчення з відкритою категорією, що дозволяє керування необхідним видом транспорту;
  • Пройти медичний огляд та психологічні тести код 95, щоб підтвердити здатність водія до адекватного керування;
  • Оплатити навчання;
  • Пройти теоретичний та практичний курс навчання (термін – близько місяця);
  • Здати екзамен.

Усі ці пункти, окрім отримання водійського посвідчення, потрібно проходити кожні 5 років для продовження терміну дії кваліфікації, але термін навчання скорочено до одного тижня. За винятком: при зміні місця роботи, необхідно пройти ще раз коротке навчання, навіть якщо термін кваліфікації ще дійсний.

Ціна код 95

Вартість проходження навчання для українців може бути різна, оскільки може включати проживання, трансфер, а іноді навіть і харчування. В середньому, ціна код 95 повного курсу може складати від 3000 до 3500 злотих, тобто від 20 до 25 тисяч гривень. Ціна короткого курсу майже в три рази нижча, тобто від 7 до 10 тисяч гривень.

Де пройти навчання код 95

Очевидно, що польські центри навчання найбільш пристосовані для навчання українців, оскільки мають викладачів, що володіють українською та російською мовами. А також, основний трансфер до країн Європи проходить саме через Польщу з західної частини України. Пройти навчання можна майже в усіх крупних містах, включаючи Варшаву – столицю Польщі. Очевидно, що для проходження навчання на території європейських країн необхідно мати закордонний паспорт, а для подальшої роботи – робочу візу.