1. Новини Закарпаття

Анонімне лікування наркоманії в реабілітаційному центрі

Проблема залежності від наркоманії стоїть дуже гостро в нашій країні, і вона є особистою не лише для того, хто має таку пагубну звичку. Це проблема також для тих, хто живе разом із наркоманом та спілкується із ним щодня. Відомо, що цю хворобу не можна просто так полишати, вона потребує втручання професіоналів. Але змусити залежного погодитись звернутись до спеціаліста або лягти у стаціонар не просто важко, а й неможливо.

В державних установах дуже гостро стоїть проблема анонімності. Лікування там безкоштовне, але щоб отримати його, потрібно стати на облік до нарколога та офіційно визнати себе залежним. На це погодиться не кожен. Тому родичів та близьких залежного найбільше цікавить анонімне лікування наркоманів. Воно можливе лише у приватних клініках, там, де за терапію потрібно платити, але завжди практикується найбільш ефективний комплексний підхід.

Складність лікування та вибору клініки

Анонімне лікування здійснюється в галузі окремого розділу медицини, який називається наркологією. Основою успішної терапії є згода пацієнта на лікування та відмова від вживання наркотичних речовин. Остання має бути свідомою, адже лише в такому випадку можна досягти успіхів у лікуванні. Без усвідомлення самого хворого того, що відбувається, будь-які спроби малоефективні та від самого початку приречені на провал.

Якщо усунути просто фізичну залежність та провести детоксикацію, це також не дасть бажаного результату. Справа в тому, що усунути прояви пагубної звички на фізичному рівні простіше, ніж на психологічному. Але в такому випадку після завершення детоксикації наркоман знову повернеться до вживання препаратів, які є забороненими та токсичними. Важливо збагнути, що спричинило залежність і змусило людину тікати від реальності, й попрацювати саме над цією причиною.

Сучасні наркологічні клініки мають власні унікальні стратегії та тактику терапії. Але досягти результату можливо лише в тому випадку, якщо сам хворий цього бажає і готовий зробити для цього все. У цьому світі застосовується система поетапного лікування. У ній кожна стадія є логічним продовженням попередньої. Спочатку треба провести лабораторні дослідження, далі зробити детоксикацію, а вже потім почати працювати над психологічними факторами залежності.

Дуже важливо, щоб реабілітаційний центр працював анонімно та не розголошував особисті дані пацієнтів.