1. Новини Закарпаття

Переваги, різновиди та сфера застосування професійного перекладу

Обчислювальні машини та комп'ютери використовуються зараз не тільки для розваг, але і для роботи. Їх застосовують під час роботи з бухгалтерією, юридичними документами. Наприклад 1С програму використовує комп'ютер під час роботи бухгалтера та перекладача.

Переваги та недоліки машинного перекладу

Перекладені автоматичним способом документи мають низку недоліків. Незважаючи на те, що автоматичний переклад здійснюється протягом декількох секунд, основний недолік - це низька якість тексту. Це пов'язано з тим, що деякі з речень можуть спотворюватися, з повною втратою сенсу. Крім того існує високий ризик отримання великої кількості граматичних помилок. Але агенція перекладів KLS пропонує професійні послуги.

Машинний переклад дозволяє отримати інформацію, враховуючи суть тексту. Однак у будь-якому випадку людині доведеться додатково розбирати текст, і виправляти всі недоліки. Безперечний плюс машинного перекладу - це його висока швидкість. Жоден перекладач не зможе настільки швидко виконати роботу. Ще однією перевагою вважається універсальність. Машина може перекладати тексти з будь-якої мови, у той час як перекладач спеціалізується на якійсь одній сфері.

У яких випадках машинний переклад не можна використовувати?

Існують сфери, застосування у яких автоматичного перекладу неприпустиме. Зокрема це сфера науки, медицини і права. Будь-який недолік, помилка в літері, може спричинити серйозні наслідки. Крім того в медицині одна назва різними мовами може мати різне значення. Це істотно ускладнює ситуацію, і машинний переклад може повністю спотворити весь сенс, що неприпустимо при складанні інструкцій та протоколів для лікування серйозних захворювань.

Саме тому у сфері науки, медицини і права рекомендовано використовувати професійний переклад, який дозволяє з високою точністю переробити текст, і отримати достовірну інформацію, що враховує всі похибки, які можуть бути допущені в результаті машинного перекладу.

Переваги професійного перекладу

Професійне агентство перекладу використовує кілька основних методик:

  • Машинний переклад з попереднім редагуванням. Таким чином текст перед машинним перекладом готують, спрощуючи складні речення, роблять текст більш зрозумілим для обчислювальних машин.
  • Робота здійснюється за допомогою подальшого редагування. Текст коригується після отримання машини версії. В даному випадку враховується кожне речення, у якому виправляють всі недоліки та помилки.

Основна особливість у тому, що професійний художній переклад здійснюється не дослівно, а із збереженням загального сенсу. При цьому фрази і вирази можуть змінюватися, але це не позначається на смисловому навантаженні тексту. Якщо йдеться про роботу з науковими документами, її виконують люди, які знають певну сферу науки. Це дозволяє безпомилково здійснити переклад складних термінів і трактувати медичні маніпуляції, наукові терміни правильно.