1. Новини Закарпаття

Війна навіть в Інтернеті: поширення дезінформації та DDoS-атак

Наразі Україна усіма силами відстоює свою незалежність та права не тільки у запеклих боях на фронті, а і в Інтернеті. 

Прочитавши цю статтю, ви зможете отримати відповіді на актуальні запитання щодо кібератак та дізнаєтесь, як поводити себе у мережі в таких ситуаціях. 

Чому не працюють банки й Інтернет?

Варто зазначити, що відділення банкоматів не працюють у тих населених пунктах, де присутня загроза для здоров’я та життя робітників і клієнтів. 

Проте ви можете користуватися онлайн-додатками для того, щоб здійснювати безконтактні платежі та переказувати кошти з однієї карти на іншу. 

Якщо говорити про Інтернет, то причин нестабільного з’єднання існує декілька:

  • Перезавантажена мережа – велика кількість людей наразі намагається підтримувати постійний зв'язок з рідними та відстежувати новини. 
  • Аварії на лініях – у такому випадку варто зателефонувати на гарячу лінію провайдера та уточнити коли буде можливо відновити стабільну роботу мережі. 
  • Пристрій користувача міг потерпіти одну з кібератак та отримати віруси, через що виник програмний збій. 

- Що таке DDoS-атаки?

DDoS-атака (Distributed Denial of Service) - це розподілена атака типу «відмова в обслуговуванні» на комп'ютерний ресурс з метою вивести його з ладу, зробити недоступним для користувачів. 

Ці атаки можуть надаватися веб-сайтам, програмам, електронній пошті, голосовій пошті, комп'ютерним мережам. 

Такі атаки проводяться за допомогою великої кількості дистанційно-керованих комп'ютерів шляхом направлення потоків хибного мережевого трафіку до мети. 

Ціль стає настільки зайнятою розглядом запитів атакуючого, що не має ресурсів і часу для відповідей на запити легітимних користувачів, і, зрештою, або відбуваються затримки з відповідями на запити, або відключення системи.

Як уникнути DDoS-атак?

Користувачі, які прагнуть зменшення ризику зараження подібним вірусом, повинні мати встановлене антивірусне програмне забезпечення і регулярно перевіряти вміст пристроїв зберігання інформації на предмет утримання вірусів і шкідливого ПЗ.

Атаки проводяться з різних точок земної кулі та можуть завдавати шкоди комерційним, державним та промисловим структурам, при цьому більшість зловмисників залишається безкарною.

Таким чином, DDoS є реальною загрозою для організації будь-якого рівня та масштабу по всьому світу, при цьому ініціатором такої атаки може бути будь-хто. 

Готовність ідентифікації та запобігання цим загрозам є частиною грамотного використання Інтернет-ресурсу, а також частиною вашого повсякденного життя онлайн без DDoS.

Про дезінформацію

Окупанти активно поширюють хибну інформацію у всіх соціальних мережах, таких як Telegram, Viber, Instagram тощо.

Частіше за все вони створюють фейкові канали з українськими назвами для того, щоб люди були переконані у правдивості даних. 

Важливо слідкувати виключно за офіційними джерелами. Це можуть бути новини по телевізору або канали, що мають верифікацію у вигляді галочки. 

Що можна, а чого не можна робити у соціальних мережах?

  • Пам’ятайте: ваші дописи можуть бачити обидві сторони конфлікту. Тому не потрібно уточнювати на якій місцевості здійснюються напади, скільки людей постраждало тощо. 
  • Не поширюйте сумнівні та неперевірені новини – це може бути спробою маніпуляції та дезінформації.
  • Якщо ви хочете допомогти ЗСУ, то використовуйте для переказу коштів тільки ті реквізити, які зазначені на екранах більшості телевізійних каналів або вже введені у мобільних додатках, таких як Приват24 в окремому розділі. 

Матеріал був підготовлений у співпраці з інтернет-магазином Omegasoft (https://www.omegasoft.pl/).