1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Реєстрація ФОП: потрібна чи ні

34
Без регіону (не видаляти!)

Реєстрація ФОП: потрібна чи ні

Дуже багато людей в Україні ведуть підприємницьку діяльність, не реєструючи ФОП і не звітуючи перед державою про свої прибутки. Але рано чи пізно це потрібно буде зробити. Коли? Тоді, коли ви розумієте, що за це вас вже можуть покарати. Тож, для чого і як можна зареєструватися фізичною особою-підприємцем?

Державний контроль

Наразі виявити всіх тих, хто працює фрілансером або надає послуги на дому чи в орендованому приміщенні, неможливо. Але кожен повинен розуміти, що такі систематичні послуги з регулярним доходом вважаються підприємницькою діяльністю, за яку потрібно сплачувати податки. За її ведення без держреєстрації передбачено адмінвідповідальність - від 17 до 34 тис. грн штрафу. З конфіскацією зароблених грошей. Цілком ймовірно, що про такий бізнес легко можуть дізнатися контролюючі органи. Врешті-решт, на вас просто можуть поскаржитися незадоволені клієнти, ображені сусіди. Тож реєстрація ФОП неминуча.

Великий недолік

Ведення діяльності через ФОП має один суттєвий недолік: підприємець відповідає за всіма своїми зобов'язаннями всім належним їй майном. І тут хочемо застерегти від помилок. Зараз розповсюджена така практика. Людину просять зареєструвати ФОП на своє ім'я. За це щомісяця платять грошову компенсацію. Часто - символічну. Але треба розуміти: якщо щось піде не так, то квартира, авто, гроші на банківських рахунках стануть вже не вашими. 

Переваги

Реєстрація ФОП має багато позитивних моментів. Так ви отримуєте можливість:

  • працювати в правовому полі, нічого не боячись;
  • накопичувати страховий стаж, який надає право на пенсію;
  • спокійно співпрацювати з банками, які не будуть блокувати платежі та ставити питання щодо походження коштів;
  • отримувати кредити на пільгових умовах і на більші суми;
  • укладати господарські угоди;
  • без проблем відкривати візи в окремі держави;
  • співпрацювати з великими компаніями, з великими гонорарами;
  • наймати працівників без додаткової документації.

Як зареєструвати ФОП?

Зареєструватися фізичною особою-підприємцем зараз дуже просто. Це можна зробити за допомогою державного реєстратора, юриста, нотаріуса. А можна - самостійно і безплатно через онлайн-сервіси. Наприклад, через додаток “Дія”. Для цього потрібно заздалегідь отримати кваліфікований електронний підпис - КЕП. Потім заповнити заяву. Дуже важливо правильно обрати систему оподаткування, щоб платити і не переплачувати. Потрібно розібратися з кодами КВЕД (класифікація видів економічної діяльності). Якщо неправильно позначити код, то податкова позбавить спрощеної системи оподаткування на підставі того, що ви займаєтеся не тими видами діяльності, які задекларували. А це додаткові невиправдані витрати. Також вам можуть відмовити в реєстрації.

Тому дуже важливо розібратися з усіма нюансами. А для цього бажано звернутися до фахівців по допомогу.

 
 
 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber