1. Новини Закарпаття

Екстрені випадки на дорозі: яка техніка потрібна?

Евакуатор або буксир – це техніка, яка використовується для того, щоб відправити автомобіль на штрафстоянку  інше місце після аварії.

Після серйозної аварії транспортний засіб часто може без спецтехніки. Найчастіше використовуються евакуатори. Слід розуміти, що у певних ситуаціях автомобілі після аварії обов'язково відправляють на штрафстоянку.

Замовити евакуатор у Києві на autosos.ua. Якщо автомобіль у ДТП отримав серйозні пошкодження, які призвели до блокування коліс, рульового управління або трансмісії, то перевозять транспортний засіб після повного навантаження на евакуатор. Для цього використовується спецтехніка із телескопічним маніпулятором. За допомогою цього пристрою машину піднімають і поміщає на платформу. Для її фіксації використовують кріпильні елементи, які забезпечують безпеку перевезення.

За допомогою евакуатора можна перевозити габаритну та важку техніку, яка постраждала у ДТП. Для цього призначені автоевакуатори із маніпулятором великої потужності. Також використовується спеціальна система кріплення.

Також, якщо це можливо, евакуатор дозволяє виконати буксирування в потрібне місце на м'якій зчіпці машину. Як правило, у такому випадку автомобіль транспортують на найближчу стоянку або СТО для проведення ремонту. Може використовуватися буксирування жорстким зчепленням. Вона підходить для випадків, коли потрібно вивести машину з обмеженого простору. Цей спосіб гарантує свободу руху та маневрування. Передні або задні колеса жорстко фіксують на платформі автоевакуатора, інші котяться вільно по дорозі. Метод використовують при буксируванні автомобіля за несприятливих погодних умов.

Виклик евакуатора здійснюється за певними правилами. Їх потрібно дотримуватися для того, щоб до місця ДТП була спрямована функціональна техніка необхідної потужності.

Диспетчеру слід повідомити точну інформацію про місцезнаходження несправного автомобіля та наявність можливих перешкод на шляху до нього. Також слід вказати марку, ваги та габарити транспортного засобу. Акценувати увагу потрібно на стані автомобіля після ДТП та на операціях, які потрібно виконати.