1. Новини Закарпаття

Экспертиза умов праці

Мета експертизи умов праці – забезпечення працівникам підприємства гідних умов роботи.

Експертиза підприємств - це комплекс різноманітних перевірок та заходів. У процесі їх проведення фахівці перевіряють компанію-роботодавця на дотримання існуючих вимог Трудового Кодексу.

Основні параметри, що підлягають оцінці під час проведення експертизи підприємства на дотримання вимог охорони праці:

  • Правильність нарахування працівникам заохочень під час виконання важких, шкідливих та небезпечних робіт.
  • Якість атестації працівників.
  • Рівень відповідності будівельних проектів, стан процесів техпереозброєння та виготовлення техніки, а також своєчасну зміну технологій відповідно до законодавчих норм.
  • Перевірка реальних умов роботи у компанії.

Цілі перевірки:

  • Забезпечення гарантій для працівників на безпечну працю.
  • Контроль за дотриманням норм охорони праці.
  • Визначення несприятливих факторів, які потребують нарахування додаткових виплат.
  • Якість проведення атестації працівників.

У зв'язку з інтенсивним розвитком виробничої сфери охорона праці на сучасних підприємствах має велике значення. Дотримання її принципів гарантує захист працівників підприємства від шкідливих та небезпечних факторів у процесі проведення робіт.

За дотримання правил праці вдається зменшити витрати на забезпечення виробничого процесу та уникнути економічних збитків через втрату робочого часу. Також дуже важливо, що правильна організація робочого процесу без будь-яких порушень виключає претензії з боку контролюючих органів.

Велика роль охорони праці полягає в тому, що вона має забезпечити комфортні умови праці, виключаючи загрози для здоров'я та життя. Правильно організована робота, метою якої є забезпечення безпеки праці, підвищує дисциплінованість працівників і продуктивність підприємства в цілому. Це з зниженням кількості нещасних випадків, поломок устаткування й виник нештатних ситуацій, тобто підвищує зрештою ефективність виробництва. Грамотний підхід до організації охорони праці гарантує, що керівництво зацікавлене у стабільній роботі підприємства та піклується про своїх працівників.