1. Новини Закарпаття

Світова класика: найзнаменитіші торти

Класика ніколи не виходить із моди. І це стосується не лише дизайну одягу, де маленька чорна сукня — «must have» будь-якої модниці вже багато десятиліть. Адже в кондитерському світі теж є свої «маленькі чорні сукні» — торти, які не виходять із моди навіть не десятиліттями, а майже століттями. Давайте складемо рейтинг найпопулярніших класичних світових тортів та десертів разом з сайтом Торт Експерт.

Тірамісу

Не потребує представлення. Найвідоміший італійський десерт. До речі, не зовсім вірно назвати його тортом. Він часто готується порційно (в креманках) чи одним великим десертом. За що ми досі любимо Тірамісу. Звичайно ж, за найсмачніші печива Саворяді, просочені кавовим сиропом з мигдальним лікером, що потонули в ніжному кремі на основі сиру «Маскарпоне». Багато хто вважає Тірамісу виключно ресторанним десертом. Хоча його легко приготувати вдома та здивувати рідних. І для вас у нас є перевірений рецепт цих ласощів (рецепт Тірамісу). Спробуйте приготувати – у вас обов'язково вийде!

Торт «Червоний оксамит»

Найпопулярніший американський торт. При згадці про нього ми відразу представляємо акуратний смугастий розріз з яскраво-червоних коржів та білого крему. А любимо цей торт, звичайно ж, за смачний розсипчастий бісквіт і ніжний крем на основі сиру Філадельфія. До речі, ви знаєте, що таку особливу розсипчастість бісквіту надає олія? Саме воно робить текстуру бісквіту схожою на оксамит. Є легенда, що торт у своєму сучасному вигляді народився за часів Великої Депресії. Хтось із кондитерів вирішив привернути увагу покупців яскравими фарбами та винайшов такий ось червоний бісквіт. Тоді це досягалося за рахунок додавання бурякового та морквяного соку. Червоним бісквітом можна було вважати досить умовно. Адже натуральні соки при випічці змінюють колір у бік коричневого. Натомість зараз сучасні барвники дозволяють зробити бісквіти справді червоними.

Торт «Опера»

Класика французького кондитерського мистецтва. Було придумано і представлено аж на початку 20 століття, тобто понад 100 років тому. За однією з версій автор цього торта – шеф кондитерської Dalloyau у Парижі. Цей торт ми любимо за тонкі горіхові коржі бісквіту «Джоконда», аромати кави, шоколаду та найсмачніший французький олійний крем. З цікавих фактів про торт: вважається, що якщо ви майстерний кондитер, то всі 7 шарів торта ви зможете вмістити в 3,5 см за висотою.

Торт «Захер»

Цей торт — перлина австрійської кухні. Вважається, що він був створений ще в 1832 Францом Захером з нагоди прийому у міністра закордонних справ. Потім із приводу авторства та рецепту було багато суперечок і навіть судів. Цей торт - справжня знахідка для шоколадних голів. Найсмачніший шоколадний бісквіт, шоколадний ганаш, тонкий шар абрикосового джему та шоколадна глазур. Все настільки насичене шоколадне, що у фірмових кафе сім'ї Захер цей торт подавали із збитими вершками.

Торт «Естерхазі»

Ще один знаменитий європейський десерт, появі якого ми завдячуємо австро-угорським монархам. Вважається, що торт було створено на іменини одного із спадкоємців. А названо на честь міністра закордонних справ Пала Антала Естерхазі, кухар якого і вигадав цей торт. Торт складається з тонких меренгово-горіхових коржів, прошарованих ніжним кремом на основі заварного крему та вершкового масла. А відомий декор цього торта - це павутинка з шоколадної та цукрової глазурі та боки, обсипані мигдалевими пелюстками.

Торт «Шварцвальд» (Чорний ліс)

Цей знаменитий торт родом із Німеччини, з однойменного регіону Шварцвальд, що перекладається як «чорний ліс». Як тільки ми чуємо назву цього торта, то відразу уявляємо собі темний шоколадний бісквіт, білий крем із збитих вершків та яскраві вишні. Тут також не обійшлося без легенд. По одній із них темний шоколад символізує темні гори регіону Шварцвальд, білі вершки сніг на вершинах. А вишні були додані на честь знаменитої вишневої настойки Кіршвассер, яка готується на місцевих сортах вишні.

Яблучна Шарлотка

Цей торт чи пиріг я не могла не включити до нашого топу. Адже його готувала кожна жінка хоча б раз у своєму житті. Зараз для нас це символ найпростішого тортика. «Простіше, ніж Шарлотка» — знайома фраза, чи не так? Спочатку шарлотка була насправді хлібним пудингом. Готували її з тонких скибочок хліба, прошарованих звареними в сиропі фруктами. У нашій країні за слів шарлотка ми представляємо повітряний бісквіт, запечений з яблуками. А ось французький кондитер Антуан Карем запропонував готувати Шарлотку у вигляді торта з яблучною начинкою та бортиками з бісквітного печива.