1. Новини Закарпаття

Які тести від коронавірусу бувають

Перед поїздкою за кордон або просто для того, щоб переконатися, що ми не заражені коронавірусом.

Тести є практично у кожній аптеці. Як правильно провести такий тест, щоб результат був достовірним?

Як роблять тест на коронавірус

Завдяки касетному тесту на антиген, можна за короткий час (15-30 хвилин) виявити антиген вірусу SARS-CoV-2 у зразку мазка з носа. Показаннями до тесту є: лихоманка, стомлюваність, м'язові болі, сухий кашель, втрата нюху та смаку.

Тест має бути виконаний людьми з підозрою на зараження коронавірусом протягом 7 днів із моменту появи симптомів.

Доступні на сайті компанії MedBuy тест-набір європейських брендів, Ameda, Screen, VitAssay, InterMedical складається з касетного тесту, тампона, пробірки та спеціального розчину. Купити експрес тести онлайн можна на офіційному сайті. Комплект слід розміщувати на чистій та сухій поверхні та стежити за тим, щоб жодна його частина не була пошкоджена. Перед взяттям мазка слід висморкатися і вимити руки.

Види тестів на коронавірус

Найпопулярніші діагностичні тести на коронавірус в Україні включають:

  • Тест на антигени – бере мазок із носоглотки та поміщає на спеціальну пластину. Отримуємо результат протягом кількох хвилин.
  • Молекулярний тест ВІД-ПЛР – включає оцінку мазка з носоглотки. Тест виявляє наявність генетичного матеріалу вірусу SARS-CoV-2 у зразку мазка пацієнта. Цей тип тесту особливо точний, яке позитивний результат і наявність симптомів у пацієнта дозволяють поставити остаточний діагноз COVID-19. Результат зазвичай одержують через добу.
  • На антитіла – проводиться на основі забору венозної крові. Тест виявляє антитіла SARS-CoV-2, які виробляються у відповідь на контакт з коронавірусом. Тест на антитіла не використовується для діагностики поточної інфекції SARS-CoV-2 або для оцінки лікування COVID-19.
  • Пластинка – передбачає взяття мазка із носоглотки. Тест на пластинах виявляє анти-N-антитіла, наявність яких свідчить, що хвороба пройшла. Результат досягається за кілька хвилин.

Де можна зробити ПЛР-тест на коронавірус

Як отримати тестовий напрямок? Напрямок на ПЛР-тест можна отримати у лікаря загальної практики, якщо ви підозрюєте наявність захворювання. Їх також можна отримати через Інтернет, після чого заповнити форму, яка претендуватиме на участь у дослідженні. Приватний платний тест на коронавірус можна зробити будь-коли.