1. Новини Закарпаття

Особливості тактики підбору кадрів в IT-сферу

Більшість компаній періодично відчувають реальну потребу у залученні нових співробітників або системному пошуку профільних спеціалістів. Тому питання підбору персоналу вкрай важливе не лише власникам розвинутого бізнесу чи представникам відділу кадрів, а і структур, окремих підрозділів, що пов’язані з HR- діяльністю, агентствам з розробки сайтів або програмного забезпеченні. В умовах неминучої ротації кадрів чи коли активно розширюється та удосконалюється бізнес, доводиться користуватися ефективними інструментами для оперативного пошуку персоналу. Закрити найскладніші вакансії в IT- сфери допоможуть спеціалізовані організації, такі як Рекрутингове Агентство Індіго.

Нестача кадрів

Підбір IT- спеціалістів  є завданням не з легких, адже ринок інформаційних технологій помітно відрізняється від ринку виробництва товарів та послуг. Тут зовсім інші правила гри, тому, неможливо підібрати програміста також як кондитера або перукаря. Серед необхідних не зовсім технічних кадрів - девопси, проджекти, продакт менеджери. Щоб захантити до себе в команду крутого спеціаліста необхідно або скористатися послугами рекрутингового агентства, або ж можно спробувати самому, але варто слідувати певним порадам, наприклад https://indigo.co.ua/blog/kak-zahantit-krutogo-product-manager-k-sebe-v-komandu. Рекрутер підбирає кандидатів з особливим складом розуму та характеру. Це є творчі особистості, що володіють складними навичками і зазвичай мають зависокі вимоги до роботодавця. Навіть коли спеціаліст знайдений, немає гарантії, що він буде працювати тривалий час. Тому пошуки періодично поновлюються. 

Безліч IT- шкіл, академій та різних курсів стає дедалі більше, при цьому в реальності відчутна нестача кадрів. Серед причин можна виокремити:

 • недостатній рівень освіти;
 • не найкращу демографічну ситуацію;
 • трудову міграцію;
 • збільшення кількості IT- компаній;
 • розвиток інформаційних технологій відбувається швидше, аніж більшість кандидатів навчається.

В результаті попит перевищує пропозицію, і IT- професії стають дуже затребуваними.

Особливості підбору IT- персоналу

Подання заяв про вільні вакансії через центр зайнятості, Інтернет, друковані видання або телеканали не виключає коло випадкових людей. При розгляданні гідних кандидатів на вакансії необхідне детальне вивчення якостей здобувача на предмет психологічних та професійних навичок і вже досягнутих результатів у кар’єрі. Таку перевірку та комплексний розгляд кандидатури варто довірити спеціалістам компаній, що надають послуги з рекрутингу. 

Роботодавець має навчитися:

 • розуміти завдання, які буде виконувати новий співробітник;
 • розбиратися в поняттях програмування;
 • володіти сучасними методами управління проектами;
 • вміти визначати можливості і кваліфікацію кандидата в процесі співбесіди та на основі резюме;
 •  грамотно формулювати текст вакансії, зазначати мету, завдання та обов’язки роботи майбутнього робітника.

Іноді спеціалісти зі сфери високих технологій не схильні вести листування чи бесіди по телефону, не приділяють належної уваги правильному складанню резюме тощо. Крім цього кандидатам важлива не лише зарплата, але і бонуси від роботодавця, як то:

 • гнучкий графік роботи;
 • можливість працювати віддалено;
 • доступ до платних ресурсів;
 • абонементи в спортивний зал. 

Необхідно враховувати, що на сьогодні попит на IT- спеціаліста з досвідом дуже великий, і такий спеціаліст завжди має вибір. Але у роботодавця не завжди є, що запропонувати в плані оригінальності. В IT недостатньо лише знайти професіонала своєї справи, його необхідно переконати, що саме ця вакансія підходить для нього ідеально. Стрімкий розвиток ринку IT створює умови, коли не розробники шукають роботу, а навпаки, і тому важливе вміння показати цінність пропозиції.