1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Правильний вибір гібриду кукурудзи для вирощування

65
Без регіону (не видаляти!)

Правильний вибір гібриду кукурудзи для вирощування

Успішне вирощування кукурудзи передбачає серйозний підхід до вибору правильного сорту культури.

З-поміж усього різноманіття гібридів кукурудзи неможливо виділити якийсь один, однаково ефективний під впливом різних кліматичних та агротехнічних чинників. Навіть найбільш урожайні гібриди не є універсальним вирішенням даного питання.

За тривалістю періоду вегетації виділяють такі різновиди кукурудзи: 

  1. Ранньостиглі (від 90 до 100 днів);
  2. Середньоранні (від 105 до 115 днів);
  3. Середньостиглі (від 115 до 120 днів);
  4. Середньопізні (від 120 до 130 днів);
  5. Пізньостиглі (від 135 до 140 днів).

Головним фактором, що визначає терміни достигання кукурудзи є ФАО. Під цим поняттям розуміють комплексну характеристику гібрида, яка включає у себе сумарні біологічно активні температури, використовувана інтенсивність освітлення, вологовіддачу, потенціал урожайності та ін.

Згідно класифікації кукурудзи за ФАО-числом існують такі різновиди: 

  1. Ранні (100-199);
  2. Середньоранні (200-299);
  3. Середньостиглі (300-399);
  4. Середньопізні (400-499);
  5. Пізні (500-599).

Кожна кліматична зона України має свою специфіку в плані вирощування кукурудзи, тому для різних територій існують окремі рекомендації для отримання високого урожаю. 

Степ 

Даний регіон вирізняється інтенсивною сонячною активністю (зокрема на етапі запилення) і незначним рівнем опадів. У зв’язку із цим, традиційними сортами для степу вважаються середньостиглі та середньоранні. Вищезгадані погодні умови спричиняють певні труднощі для успішного вирощування урожаю, тому у південних областях велика кількість господарств не вирощують кукурудзу взагалі за винятком тих, де існує практика крапельного поливу.

Лісостеп

Дана кліматична зона вважається найбільш придатним регіоном для росту кукурудзи. Тут досить ефективно себе показують середньоранні, середньостиглі і середньопізні різновиди.

Полісся

З характерною для цієї широти підвищеною вологістю, головна складність процесу вирощування полягає у тому, що зерно довго залишається вологим. Саме тому для областей Полісся краще використовувати ранні і середньоранні сорти з високою здатністю до віддачі вологи.

Усе вищезгадане має важливе значення для успішного вирощування, однак важливо враховувати також і особливості самого гібрида, його індивідуальних характеристик та стійкості перед впливом різноманітних чинників.  

На сайті Агро Піонер ви зможете підбрати необхідний гібрид кукурудзи враховуючи його агрономічні та морфологічні особливості. Ознайомитися з асортиментом магазину ви можете за посиланням https://agropioneer.com.ua/posevnoj-material-semena-kukuruzy/c-411_429.html.

 
 
 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber